بایگانی نوشته‌ها


آشنایی با ترند های برتر صنعت ساختمان در دنیا در سال 2020

آشنایی با ترند های برتر صنعت ساختمان در دنیا در سال 2020

بی شک آشنایی با ترند های برتر در هر حوزه کاری منجر به شناخت بهتر از روند رو به رشد علم مربوطه در آن حوزه در دنیا میشود تا بتوانیم در لبه دانش دنیا قدم برداریم و تلاش کنیم به آن علم چیزی بیافزاییم،

مراحل اداری ساخت ساختمان از شروع تا پایان کار و مجوزهای مورد نیاز

مراحل اداری ساخت ساختمان از شروع تا پایان کار و مجوزهای مورد نیاز

مراحل اداری ساختمان از این پتانسیل برخوردار است که تبدیل به یک کابوس برای شما شود. عدم آگاهی مناسب از مراحل اداری و مدارک لازم نیز باعث تشدید این معضل می‌شوند. ساخت ساختمان به مجوزهای مختلفی نیاز دارد که بستگی به ویژگی‌های پروژه دارد. بعضی از این مجوزها قبل از عملیات ساخت و بعضی هم بعد از عملیات ساخت مورد نیاز هستند.

مراحل صدور پروانه و جواز ساختمان

مراحل صدور پروانه و جواز ساختمان

پروانه یا جواز ساختمان پرونده رسمی از شهرداری است که به مالک یا پیمانکار اجازه می‌دهد تا پروژه ساخت و ساز یا بازسازی را طبق چهارچوبی مشخص شروع کرده و ادامه دهد. انجام هرگونه عملیات ساخت و ساز بدون صدور پروانه ساختمان غیرقانونی بوده و توسط مراجع نظارت بر ساختمان متوقف خواهد شد. این استاندارها برای اطمینان از ایمنی صاحبان فعلی یا بعدی ساختمان در نظر گرفته‌شده است.اصلی‌ترین هدف اخذ مجوز ساخت اطمینان از ساخت و سازی قانونی مطابق با مشخصات فنی و رعایت اصول شهرسازی مطابق با آیین‌نامه‌ها و ضوابط طرح جامع شهری است. بهره‌مندی از تسهیلات بانکی، بیمه شدن ساختمان و افراد مشغول کار در ساختمان، جلوگیری از بروز حوادث ساختمانی و استفاده از تجارب فنی و مهندسی در ساخت بنا از دیگر دلایل اخذ جواز ساختمان به شمار می‌آیند.

تکنولوژی نوین ساختمانی در سال 2019، 10 مورد از مهم‌ترین‌ها

تکنولوژی نوین ساختمانی در سال 2019، 10 مورد از مهم‌ترین‌ها

در دنیایی قرار داریم که هر روزه، چه برسد به هر ساله تعداد زیادی تکنولوژی نوین ساختمانی وارد بازار‌ می‌شوند و گاهی کل صنعت ساختمانی را تحت تأثیر ورود خود قرار‌ می‌دهند. سال 2019 هم از این قضیه مستثنا نیست و تکنولوژی‌های نوینی در این سال مطرح شده‌اند که یا روند تکاملی پیشین خود را ادامه داده‌اند و یا برای اولین بار بر سر زبان‌ها افتاده‌اند. با معرفی تکنولوژی‌های نوین ساختمانی در سال 2019 با ما همراه باشید.

چگونه ساخت و ساز را شروع کنیم؟ فرآیند شروع کار بساز بفروشان

چگونه ساخت و ساز را شروع کنیم؟ فرآیند شروع کار بساز بفروشان

ساخت و ساز همیشه حوزه‌ای محبوب و پُر سود بوده است، چه در ایران و چه در هر جای دیگر دنیا! به ویژه در 30 سال اخیر با توسعه بی‌رویه شهرهای کشور، بسیاری افراد پا به عرصه ساخت و ساز گذاشته‌اند.بسیار می‌شنویم که که فلان بساز بفروش تو منطقه‌ای نام و آوازه‌ای برای خودش رقم زده است یا فلان دکتر یا وکیل وارد بساز بفروشی شده است. یا اصلاً چند جوان سرمایه‌هایشان را روی هم جمع کردند تا در حومه شهر کار ساخت و ساز را شروع کنند تا بلکه بتوانند درآمد خوبی کسب کنند.
همه اینها نشان دهنده نفوذ قوی صنعت ساخت و ساز یا همان بساز بفروشی در میان مردم است. اما هر فردی که به تازگی قصد ورود به این حوزه جذاب را دارد، می‌پرسد: «چگونه ساخت و ساز را شروع کنم؟

معرفی برترین تکنولوژی های ساخت و ساز در دنیا

معرفی برترین تکنولوژی های ساخت و ساز در دنیا

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در دنیا از چه تکنولوژی های ساخت و ساز استفاده می کنند؟ آیا این فناوری های جدید صرفاً ایمنی بیشتر به همراه خواهند داشت یا کاربردهای دیگری هم دارند؟ همه ما می دانیم که صنعت ساخت و ساز و عمران با سرعت قابل توجهی در حال رشد و پیشرفت می باشد، اما معمولاً در کشور ما با تاخیر چند ساله نسبت به دنیا وارد می شود.

راهکار تحریک بخش « ساخت و ساز » چیست؟

راهکار تحریک بخش « ساخت و ساز » چیست؟

برآوردهای پژوهشی از نرخ رشد ارزش افزوده بخش «ساختمان» در سال 95، نشان می‌دهد پایان امسال، طولانی‌ترین رکود ساختمانی (5 سال پیاپی)، در کارنامه دست کم یک دهه اخیر این بخش، به ثبت می‌رسد. خروج بخش پیشران – ساخت‌و‌سازهای بخش خصوصی و پروژه‌های عمرانی دولت - از سکون، 6 اثر مثبت در رشد اقتصادی دارد؛ اما تداوم رشد منفی آن، به خسارت در بخش‌های دنباله‌رو می‌انجامد. با لحاظ قدرت 32/ 1 برابری هر واحد رشد سرمایه‌گذاری ساختمانی در تولید کل اقتصاد، دو راهکار برای رونق سال 96 وجود دارد.