بایگانی نوشته‌ها


اکیپ پیمانکاری در حال بستن قالب های تیر های سقف طبقه منفی یک 19 اسفند99

اکیپ پیمانکاری در حال بستن قالب های تیر های سقف طبقه منفی یک 19 اسفند99

اکیپ پیمانکاری در حال بستن قالب های تیر های سقف طبقه منفی یک می باشد.همزمان آویز های مختص هر قسمت نیر بسته خواهد شد.در سقف ما بدلیل همسان سازی و یم سطح کردن سقف بخاطر وجود پل ها نیاز به بستن آویز می باشیمامروز تیرچه ها نیز در محل کارگاه تخلیه شدند.همانطور که گفته شده بود تیرچه ها صنعتی و آماده می باشند.

سالید سرفیس : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

سالید سرفیس : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

سالید سرفیس یا پلی استون ها از جمله متریال ساختمانی جدید شناخته می شوند. این ماده به صورت پانل های مسطح موجود بوده و در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در ترکیب و ساخت این محصول از مواد شیمیایی مانند اکریلیت ها، بوکسیت ها، رنگدانه های پلاستیکی، رزین های پلی استر و سنگ های مرمر با خاصیت مرمریت استفاده شده است.سالید سرفیس ها ظاهری شبیه به سنگ های تزئینی دارند. از این رو می توان از آن ها به جای سنگ ها نیز استفاده کرد. از مزایای استفاده از پلی استون ها تنوع بالای رنگ آن ها می باشد.

بتن رومی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

بتن رومی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

از دیگر مصالح ساختمانی جدید که می توان در ساخت و ساز مورد استفاده قرار داد، بتن رومی می باشد. بتن رومی در مقایسه با بتن مدرن، سبک تر و در عین حال مقاوم تر می باشد. تفاوت این بتن با بتن مدرن عدم استفاده از پرتلند در آن می باشد. این بتن از عمر طولانی تری نیز برخوردار می باشد.

ورق های پلی کربنات : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

ورق های پلی کربنات : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

پلی کربنات از خانواده ترمو پلاستیک می باشد. ورق های پلی کربنات نمونه ای از محصولات ساختمانی جدید می باشند که می توان از آن ها به جای شیشه های معمولی استفاده کرد. ورق های پلی کربنات شفافیتی مشابه به شیشه داشته و از استحکام بالایی برخوردار می باشند.از جمله ویژگی های این ورق ها می توان به دارا بودن خاصیت UV اشاره کرد. بنابراین استفاده از آن ها باعث می شود اشعه های مضر خورشید از آن ها عبور نکند.این ورقه ها از وزن بسیار پایینی برخوردار می باشند و علاوه بر استفاده از آن ها به جای شیشه های معمولی می توان از آن ها برای اجرای سقف کاذب و ورودی پارکینگ ها استفاده کرد. ورق های پلی کربنات در رنگ های مختلف در دسترس می باشند.

بتن رسانای نور : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

بتن رسانای نور : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

انتقال نور از درون مصالح و از یک انتها تا انتهای دیگر رخ می دهد. بنابراین فیبرها باید در سراسر مصالح وجود داشته باشند. این امر باعث ایجاد یک الگوی نوری مشخص بر روی سطح دیگر محصول، بسته به ساختار فیبر می شود و سایه ها همچون شبح بر روی یک طرف محصول ظاهر می شوند. بتن شفاف در هنرهای زیبا و معماری مرتبط با آن به عنوان یک مصالح کاربردی در نما و برای پوشش دیوار های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این مصالح در محصولات طراحی مختلف کاربرد دارد.نام بتن شفاف نخستین بار در سال 1935 در ایالات متحده ذکر شد، اما از زمان توسعه فیبرهای شیشه ای نوری و فیبرهای نوری بر پایه پلیمر که بخشی از ساختار این محصول را شکل می دهد، تحولات در این زمینه به شدت افزایش یافته است. در اوایل دهه 1990 شکل هایی از این محصول که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد طراحی شد.به استثنای الگوهای ریز فیبری به جهت استفاده فیبر یا منسوجات نوری، محصولات دیگری با الگوهای نوری درشت تر نیز در دسترس هستند.

بتن اسفنجی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

بتن اسفنجی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

بتن اسفنجی از مخلوط نمودن شن، ماسه، سیمان و آب تولید می شود و به علت وجود فضای خالی در این بتن، آب می تواند از آن خارج شود. مواد افزودنی که به این بتن افزوده می شوند نقش مهمی در نفوذناپذیری، میزان مقاومت و زمان گیرش بتن می گذارند، بنابراین می توان گفت مواد افزودنی عملکرد بتن اسفنجی را تقویت می کنند.گاز سیلیس، خاکستر بادی و سرباره از جمله افزودنی هایی هستند که دوام و استحکام بتن را در برابر ترک خوردگی و نفوذپذیری افزایش می دهند. بتن اسفنجی آب باران را به منابع زیرزمینی هدایت می کند و مانع از آب گرفتگی معابر و خیابان ها می شود. از این بتن می توان به منظور پر کردن ذخایر زیرزمینی، زیرسازی چمن ها، جلوگیری از یخ زدن آب برف و باران در سطح زمین استفاده نمود.

بتن خودترمیم شونده:نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

بتن خودترمیم شونده:نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

معرفی بتن خود ترمیم شونده به راحتی از روی اسمش امکان‌پذیر است. تکنولوژی ساخت بتن خود ترمیم شونده در واقع به گونه‌ایست که خودش بتواند آسیب دیدگی و ترک‌ خوردگی‌های ایجاد شده بر روی سطح خودش را ترمیم نماید.حتماً می‌دانید که بتن، یکی از پرکاربردترین مصالح در صنعت ساختمان می‌باشد. بتن‌ها به دلیل قابلیت‌هایی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. مقاومت بسیار بالا، قابلیت شکل‌پذیری، مقاومت در برابر گرما و همچنین طول عمر زیاد از جمله ویژگی‌های بتن هستند.با این حال مسئله‌ی آسیب دیدگی و ایجاد ترک در بتن همواره به عنوان یکی از ضعف‌های آن مطرح بوده است. چرا که می‌تواند ایمنی و دوام سازه‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.  از این رو استفاده از بتن های خود ترمیم شونده در این عرصه بسیار راه‌گشا و معجزه‌گر می‌باشد. به بیان دیگر بتن خود ترمیم شونده جایگزینی مناسب برای ترمیم بتن به روش‌های سنتی است.