مصالح ساختمانی

تکنولوژی نوین ساختمانی در سال 2019، 10 مورد از مهم‌ترین‌ها

تکنولوژی نوین ساختمانی در سال 2019، 10 مورد از مهم‌ترین‌ها

در دنیایی قرار داریم که هر روزه، چه برسد به هر ساله تعداد زیادی تکنولوژی نوین ساختمانی وارد بازار‌ می‌شوند و گاهی کل صنعت ساختمانی را تحت تأثیر ورود خود قرار‌ می‌دهند. سال 2019 هم از این قضیه مستثنا نیست و تکنولوژی‌های نوینی در این سال مطرح شده‌اند که یا روند تکاملی پیشین خود را ادامه داده‌اند و یا برای اولین بار بر سر زبان‌ها افتاده‌اند. با معرفی تکنولوژی‌های نوین ساختمانی در سال 2019 با ما همراه باشید.

سنگ نورگذر : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

سنگ نورگذر : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

نورپردازی نوین و امروزی، شما را با انواع متدهای به کارگیری متریال ها برای ایجاد دکوراسیون زیباتر آشنا می کند. یکی از این متدها استفاده از سنگ نورگذر در نورپردازی و طراحی داخلی است. اگر نورپردازی سنتی شما را خسته کرده و سایر گزینه ها را نیز جالب نمی دانید، شاید وقت آن باشد که با این متریال نوین و خصوصیات منحصر به فرد آن در این زمینه آشنایی پیدا کنید.سنگ های نورگذر از جمله مصالح نوین جهان به شمار می روند. نورپردازی با استفاده از این سنگ ها در کشورهای توسعه یافته مرسوم است و نمونه کارهای انجام شده در سراسر جهان نشان می دهد که ورود این متریال به عرصه معماری توانسته به عنوان یک حرکت نوآورانه شناخته شود و جایگاه خود را پیدا کند.

شیشه هوشمند : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

شیشه هوشمند : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

 شیشه هوشمند همان شیشه سکوریت است که امکان تنظیم میزان نور عبوری از خود را بین دو حالت شفاف و مات با استفاده از برق AC دارد. برای تولید شیشه های هوشمند در بین دو لایه شیشه لمینیت شده از Smart Film ( یک لایه  فیلم با مدت زمان استفاده بالا) استفاده می شود. برای استفاده از Smart Film می توانید از چسبهای مخصوص روی شیشه های معمولی برای چسباندن استفاده کرد.شیشه های معمولی با مقاومت و استحکام کم در استفاده محدودیت بسیاری دارد. با پیشرفت تکنولوژی، انسان به ساخت شیشه های مقاوم تر و کاربردی تر فکر کند. امروزه با توسعه فرایند ساخت شیشه و فعالیت های مربوط به آن مانند شیشه بری، فناوری های جالبی برای ساخت شیشه استفاده می شود.شیشه هوشمند، شیشه ای است که با استفاده از فناوری‌های نوین می‌توان با آن میزان جذب نور را در این ‌گونه از شیشه‌ها تغییر داد. شیشه‌های آفتابگیر از انواع آن است.

ساندویچ پانل دکوراتیو : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

ساندویچ پانل دکوراتیو : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

ساندویچ پانل دکوراتیو از جمله مصالحی است که برای سقف، دیوار، کانکس و پارتیشن بندی مورد استفاده قرار می گیرد. در تولید این پانل ها از ورق گالوانیزه به عنوان لایه رویی، فوم پلی یورتان به عنوان لایه میانی و فویل آلومینیوم در پشت پانل استفاده می شود.این پانل ها از مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه برخوردارند و دچار خوردگی، فرسایش و پوسیدگی نخواهند شد. نصب این پانل ها آسان است و مدت زمان زیادی صرف آن نمی گردد.تنوع طرح و رنگ ساندویچ پانل ها باعث شده افراد به استفاده از آن ها در ساختمان خود تمایل پیدا کنند. مقاومت در برابر انقباض، انبساط، صوت، حرارت و زلزله نیز از دیگر ویژگی های بارز این نوع پانل های دکوراتیو می باشد.

کاشی حرارتی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

کاشی حرارتی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

کاشی حرارتی نوعی کاشی است که برای تولید گرما طراحی شده است. برای این منظور اختلاف ولتاژ به یک لعاب رسانای الکتریسیته اعمال می شود که بر مبنای اثر ژول حرارت تولید کرده و کاشی را گرم می کند. بدنه کاشی بر خلاف لعاب به عنوان عایق حرارتی عمل کرده و بنابراین توان تلف نخواهد شد و تمامی جریان اعمال شده صرف تولید حرارت می شود.در کنار این ویژگی ها، این نوع کاشی دارای ویژگی های دیگری همچون دوام، تمیز بودن و آب بندی مناسب است.

پانل کامپوزیت آلومینیومی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

پانل کامپوزیت آلومینیومی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

ورق کامپوزیت پنلی است مرکب از دو لایه آلومینیوم و یک لایه مرکزی پلی اتیلن، این محصول به دلیل مزایایی مثل زیبایی ، تنوع رنگ، سبک بودن، ثبات رنگ، دوام بالا، قابلیت مونتاژ سریع و…. رقیب سرسخت دیگر مصالح می باشد. در متن پیش رو مزایا و معایب ورق کامپوزیت آلومینیوم را معرفی خواهیم کرد.

بلوک سبک : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

بلوک سبک : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های بلوک های ساختمانی یک قطعه مجزا و پیش ساخته از سیمان و سایر مواد اولیه ساخت و ساز است که می‌تواند به عنوان بخشی از سازه مورد استفاده قرار گیرد. بلوکهای ساختمانی به عنوان یک بخش مجزا در بدنه سازه بتنی یا فولادی به کار گرفته می‌شود و سرعت ساخت و ساز را افزایش می‌دهد. استفاده از این بلوکها به معنی کاهش استفاده از مواد خام در محل پروژه است و سرعت ساخت و ساز به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

سالید سرفیس : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

سالید سرفیس : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

سالید سرفیس یا پلی استون ها از جمله متریال ساختمانی جدید شناخته می شوند. این ماده به صورت پانل های مسطح موجود بوده و در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در ترکیب و ساخت این محصول از مواد شیمیایی مانند اکریلیت ها، بوکسیت ها، رنگدانه های پلاستیکی، رزین های پلی استر و سنگ های مرمر با خاصیت مرمریت استفاده شده است.سالید سرفیس ها ظاهری شبیه به سنگ های تزئینی دارند. از این رو می توان از آن ها به جای سنگ ها نیز استفاده کرد. از مزایای استفاده از پلی استون ها تنوع بالای رنگ آن ها می باشد.

بتن رومی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

بتن رومی : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

از دیگر مصالح ساختمانی جدید که می توان در ساخت و ساز مورد استفاده قرار داد، بتن رومی می باشد. بتن رومی در مقایسه با بتن مدرن، سبک تر و در عین حال مقاوم تر می باشد. تفاوت این بتن با بتن مدرن عدم استفاده از پرتلند در آن می باشد. این بتن از عمر طولانی تری نیز برخوردار می باشد.

ورق های پلی کربنات : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

ورق های پلی کربنات : نوعی از مصالح نوین ساختمانی و ویژگی های آن

پلی کربنات از خانواده ترمو پلاستیک می باشد. ورق های پلی کربنات نمونه ای از محصولات ساختمانی جدید می باشند که می توان از آن ها به جای شیشه های معمولی استفاده کرد. ورق های پلی کربنات شفافیتی مشابه به شیشه داشته و از استحکام بالایی برخوردار می باشند.از جمله ویژگی های این ورق ها می توان به دارا بودن خاصیت UV اشاره کرد. بنابراین استفاده از آن ها باعث می شود اشعه های مضر خورشید از آن ها عبور نکند.این ورقه ها از وزن بسیار پایینی برخوردار می باشند و علاوه بر استفاده از آن ها به جای شیشه های معمولی می توان از آن ها برای اجرای سقف کاذب و ورودی پارکینگ ها استفاده کرد. ورق های پلی کربنات در رنگ های مختلف در دسترس می باشند.