دکوراسیون داخلی


نکات کلیدی برای نورپردازی اتاق خواب

نکات کلیدی برای نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی (به انگلیسی: Lighting) بکارگیری هدفمند نور برای رسیدن به جلوه‌های بصری یا زیبایی شناختی است. نورپردازی شامل استفاده از هر دو نوع منبع نور مصنوعی مانند لامپ‌ها و چراغ‌ها و همچنین نور طبیعی با بهره گرفتن از نور روز است. نورپردازی طبیعی (استفاده از پنجره، نورگیرهای سقفی یا طاقچه‌های نوری) گاهی به عنوان منبع اصلی نور در طول روز در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این می‌تواند به جای استفاده از نور مصنوعی، که عامل اصلی مصرف انرژی در ساختمان‌ها است، در مصرف انرژی صرفه‌جویی کند. روشنایی مناسب می‌تواند به بهبود عملکردها در فضا کمک کند، ظاهر فضا را بهبود ببخشد یا اثرات روانی مثبتی بر کاربران آن فضا داشته باشد

30 اتاق خواب مستر با طراحی شیک و خاص

30 اتاق خواب مستر با طراحی شیک و خاص

اتاق خواب مستر، در صورتی که به درستی طراحی شود، می تواند یکی از جذاب ترین بخش های خانه به شمار رود. خواب مستر، معمولا بزرگ ترین و با امکانات ترین اتاق خواب خانه است که ویژگی های مثبت فراوان آن، باعث می شود فضایی بسیار دلچسب و همه چیز تمام داشته باشد.

چگونه یک اتاق خواب لاکچری داشته باشیم؟

چگونه یک اتاق خواب لاکچری داشته باشیم؟

اتاق خواب شما یکی از شخصی ترین مکان ها در خانه شماست. اینجا شما استراحت و تجدید قوا می کنید، پس دلیلی ندارد که توجه زیادی به آن نشان ندهید. اما پیش از آن که برای ارتقای اتاق خوابتان خرید کنید، این نکات مفید را برای ساختن یک اتاق خواب لاکچری در ذهن داشته باشید.

دکوراسیون داخلی مدرن چیست ؟

دکوراسیون داخلی مدرن چیست ؟

“هرچه کمتر بهتر”. این یکی از اصول دکوراسیون مدرن است. در دکوراسیون مدرن هر چه مبلمان کمتر باشد، جلوه بیشتری دارد. در اتاق‌های مدرن امروزی بیش از هر چیز سادگی وسایل مورد تاکید است و اغلب از رنگ‌های تیره یا سیاه استفاده می‌شود.رنگ های تیره به اتاق سبکی خاص داده و آن را کلاسیک و مدرن نشان می دهند. در این نوع دکوراسیون، معمولا وسایل دکور در یک اتاق محدود به میز، کاناپه و اشیاء معدودی است.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه».دکوراسیون داخلی مانند هنرهای دیگر، دارای سبک و سیاق و اصولی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای هر دوره، دستخوش تغییر می شوند

دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک

این سبک دکوراسیون داخلی یک سبک پالوده، توسعه یافته، با جزئیات و ریزه کاری های فراوان که در ساختار مبلمان و وسایل روشنایی و غیره یافت می شود. مبلمان و لوازم دیگر حکاکی شده و منبت کاری شده هستند. یک منزل با طراحی دخلی کلاسیک با چیزهای گلدار، و باگل و گیاه و اشکال افسانه ای مزین شده است

دکوراسیون داخلی ایرانی

دکوراسیون داخلی ایرانی

دکوراسیون داخلی سبک ایران دارای ویژگی هایی است که از ارزشی ویژه برخوردار است. ویژگی هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان های رفیع، ستون های بلند و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معرف شکوه سبک ایرانی است.

دکوراسیون داخلی سنتی شرقی

دکوراسیون داخلی سنتی شرقی

در دکوراسیون سنتی شرقی فرش‌های لاکی ایرانی یا هر قالی پر نقش و نگار دیگر حرف اول را می‌زند. رنگ‌های گرم و تیره مانند قرمز، نارنجی، سبز پررنگ، زرد و… رایج‌ترین رنگ‌های به کار رفته در این طراحی هستند. دکوراسیون سنتی شرقی لوازم جانبی متععد، محیط گرم و صمیمی و وسایل چوبی بسیار زیادی دارد. بنابراین مبلمان یا سرویس خواب چوبی با تاج‌های بلند و فرش‌های رنگارنگ از مهم‌ترین عناصر موجود در این چیدمان به شمار می‌آیند.در مجموع با توجه به ویژگی‌های ۱۵ سبک پرکاربردی که در انواع دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان گفت که بیشتر افراد جامعه قادر به اجرای همه‌ی این طراحی‌ها در خانه‌ی خود نخواهند بود و برای بسیاری از دکوراسیون‌های گفته شده به هزینه‌های بسیار زیادی نیاز است. بنابراین با شناخت بهتر هریک از سبک‌های موجود می‌توانید دکوراسیون مناسب با توان مالی و سایر ویژگی‌های فردی خود را پیدا کنید. البته بد نیست بدانید دکوراسیون‌های مینیمالیست، ترنزیشنال، معاصر و مدرن از نسبت به سایر طراحی‌ها رواج بیشتری داشته و برای اغلب افراد قابل استفاده هستند.