بهترین ساختمان های جهان

تست


باارزش‌ترین و گران‌قیمت‌ترین ساختمان‌های جهان در سال 2019 را بشناسید!

باارزش‌ترین و گران‌قیمت‌ترین ساختمان‌های جهان در سال 2019 را بشناسید!

قطعاً برای شما هم پیش آمده که از دیدن یک ساختمان بسیار زیبا متحیر شوید و به ارزش یا قیمت آن فکر کنید. در این مطلب قصد داریم تا لیست گران‌قیمت‌ترین ساختمان‌های جهان را در اختیارتان قرار دهیم که این ساختمان‌ها شامل آسمان‌خراش‌ها، هتل‌های لوکس، ساختمان‌های مسکونی و ساختمان های تجاری می‌شود.

معماری سبز چیست

معماری سبز چیست

یک ساختمان با معماری سبز در هر مرحله از ساخت، ملاحظات محیطی را مد نظر قرار می دهد. تمرکز این طراحی بر ساخت، اجرا و نگه داری از فاز های مختلف است. تفاوت کلیدی ساختمان های سنتی و سبز در ایده مجتمع سازی آنهاست. یک تیم با تخصص های مختلف از شروع طراحی تا انتهای آن برای بهینه کردن سازه در راستای پایایی سازه، کارایی آن و صرفه جویی در هزینه ها با یکدیگر همکاری می نمایند.

زیباترین و عجیب ترین کتابخانه های جهان

زیباترین و عجیب ترین کتابخانه های جهان

کتابخانه ها یکی از بزرگترین اماکنی هستند که در آنجا تعداد بسیار زیادی کتاب برای مطالعه عموم مردم قرار گرفته است و می توانند از آنها برای بدست آوردن علم و دانش استفاده کنند.با این وجود کتابخانه های می توانند به دو دسته عمومی و شخصی تقسیم شوند که متاسفانه این روزها یکی از دغدغه های بزرگ ما،میزان بسیار کم سرانه مطالعه در کشور است و این می تواند در سال های آینده به نحوی فاجعه بار باشد.فاجعه بار شدن عدم مطالعه کتاب بیشتر به دلیل عدم انتشار علم و مطالعه علوم مختلف و پایین آمدن سطح سواد انسان ها در جهان است که با عدم مطالعه می توان این فاجعه بزرگ را در جوامع مختلف پیش بینی نمود .با این وجود کتابخانه های زیادی در سرتاسر جهان با طراحی ها و شکل و شمایل متفاوتی وجود دارند که برای شما شاید بسیار عجیب و جالب باشند و به همین دلیل در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک قصد داریم تا تعدادی کتابخانه را در سرتاسر جهان را به شما معرفی کنیم.

عجیب ترین سازه های معماری دنیا؛ ۲۱ ساختمان با ظاهری خاص اما جالب

عجیب ترین سازه های معماری دنیا؛ ۲۱ ساختمان با ظاهری خاص اما جالب

سازه‌های معماری یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری در سراسر دنیا هستند؛ به‌خصوص اگر ویژگی خاصی داشته باشند که آنها را از سایر بناهای اطرافشان متمایز کند، مثلا برجی بزرگ به‌شکل قوری، خانه رقصان یا حتی معبدی به‌شکل گل نیلوفر! اگر از علاقه‌مندان به معماری‌های عجیب و متفاوت هستید، شاید نام این بناها را شنیده باشید. در ادامه، چند مورد از عجیب ترین سازه های معماری دنیا را می‌بینید که در شهرهای مختلف دنیا با اهداف متفاوتی ساخته شده‌اند.

پیشرفته ترین کشورهای دنیا در ساختمان سازی

پیشرفته ترین کشورهای دنیا در ساختمان سازی

برای دانستن و انتخاب بهترین کشورها در حوزه ساخت و ساز باید به پارامترهایی از جمله میزان ساخت و ساز انجام شده در آن کشورها در چند سال گذشته , کیفیت ساخت و مصالح به کار رفته در آن و میزان استفاده از به روزترین تجهیزات ساختمانی , همینطور استانداردهای ساختمان سازی به طور ویژه ای توجه کرد. تمامی این نکته ها باعث میشود تا یک کشور در رده بالایی برای جذب متخصصان ساخت و معماران جهت کار قرار بگیرد.

معروف‌ترین و موفق‌ترین مهندس های عمران

معروف‌ترین و موفق‌ترین مهندس های عمران

برای انتخاب بهترین‌ها در حوزه عمران سراغ نظرات و صحبت‌های گفته شده‌ی بزرگان این حوزه باید رفت.  مهندسان زیادی وجود داشتند که سال‌ها پیش از دنیا رفتند و راه را به دنیای مدرن هموار کرده‌اند و به ما امکان دسترسی به بسیاری از اختراعات بسیار کاربردی را برای ما فراهم کردند – اختراعاتی که زندگی ما را آسان‌تر کرده‌اند

80 مورد از معروف‌ترین ساختمان‌های دنیا

80 مورد از معروف‌ترین ساختمان‌های دنیا

این ساختمان‌ها به دلایل مختلفی ازجمله جذابیت‌های معماری، اهمیت تاریخی و یا هر دو، معروف هستند. موزه‌ها، کلیساها و سایر نقاط دیدنی که رونوشت و تصاویر آن‌ها در فروشگاه‌های خرید سوغاتی و عکس‌های یادگاری موجود است، ازجمله اماکن دیدنی دنیا هستند. البته تعدادی از این ساختمان‌ها در این لیست، توسط معماران مشهوری مانند فرانک لوید رایت، لو کوربوزیه و اسکار نیمایر طراحی‌شده‌اند. اگرچه برخی از این بناها در طول تاریخ دچار تخریب‌شده‌اند، اما هنوز به همان اندازه اهمیت خود را حفظ کرده‌اند. گفته می‌شود که سفر تنها کالایی است که در صورت خرید آن، ثروتمندتر می‌شوید!

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...