گودبرداری‌ها یکی از دلایل اصلی فروریزش در تهران است

گودبرداری‌ها یکی از دلایل اصلی فروریزش در تهران است

رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه وجود قنوات تغییر مسیر یافته به دلیل ساخت و ساز و یا رها شده در سطح شهر و انجام برخی گودبرداری ها یکی از دلایل اصلی فروریزش در تهران است از پیشنهاد آن مرکز برای ساماندهی قنوات تهران در تعامل شهرداری با وزارت نیرو خبر داد.
به گزارش تین نیوز، محمد شکرچی زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص مطالعه و ارایه گزارشی که از سوی آن مرکز پیرامون پدیده فروریزش در تهران با هدف ارتقای ایمنی شهری و مقابله با فروریزش های آتی در هجدهمین جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی ارایه شد، گفت: این مطالعه به دنبال فرو ریزش های متعدد در شهران، خیابان پیامبر و خیابان مولوی در سال ۹۵ از سوی شورای عالی شهرسازی و معماری برعهده مرکز تحقیقات قرار داده شد و مقرر شد تا مرکز در این خصوص راهکارهایی را برای کاهش خطرپذیری فروریزش در شهر تهران آماده کند.
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه در انجام این مطالعه، مرکز تحقیقات پیگیری های متعددی را با شهرداری، وزارت نیرو و سازمان مدیریت بحران انجام داده است، در بیان ارزیابی های خود از این مطالعه و اهداف آن، توضیح داد: در مطالعات انجام شده مشخص شد که یکی از دلایل مهم فروریزش، وجود قنواتی در شهر تهران است که بسیاری از آنها مسیرهای خود را تغییر داده و یا قنواتی هستند که از آنها بهره برداری نمی شود که ضرورت دارد تا این قنوات در سطح شهر تهران و استان، ساماندهی شوند.  
شکرچی زاده تصریح کرد: ساماندهی قنوات کمک می کند تا خطراتی که از این منظر  در شهر خواهیم داشت، کاهش یابد.

همچنین بخوانید...

25 دی 1399 اخبار مرتبط اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...