بزودی، قانون نظام مهندسی ساختمان با همراهی مجلس تغییر می‌کند

بزودی، قانون نظام مهندسی ساختمان با همراهی مجلس تغییر می‌کند

به گزارش مملکت آنلاین، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در قالب شورای تدوین مقررات ملی و کنترل ساختمان چند هدف عمده از سوی وزارت راه و شهرسازی پیگیری می‌شود بر همراهی صاحبنظران در این خصوص، تاکید کرد.

معاون مسکن و ساختمان یکی از اهداف کلان را در شورای تدوین مقررات ملی ساختمان توجه به کیفی‌سازی در صنعت ساختمان برشمرد و افزود: در سنوات گذشته کمتر به موضوعات کیفی در صنعت ساخت و ساز توجه شده است که باید این توجهات افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر موضوعات را تدوین سند جامع مهندسی کشور عنوان کرد و گفت: درخواستی از وزیر داشتیم تا به شکل ابلاغیه ارایه و ملاک‌عمل قرار بگیرد. بدین معنا مقرر شد تا در تمامی رشته های ساختمان بتوانیم مقررات ملی ساختمان را داشته باشیم و سند جامعی را طراحی و تدوین کنیم که مجموعه مهندسی کشور در این اسناد خلاصه شود و به شکل ویژه بتواند ملاک‌عمل جامعه مهندسی کشور باشد.

محمودزاده تصریح کرد: سند کلی تحت عنوان سند جامع مدیریت صنعت ساختمان کشور در حال تهیه است.

وی بر همکاری و همراهی تمامی صاحبنظران برای تدوین سند جامع مدیریت صنعت ساختمان کشور تاکید کرد و افزود: در خصوص اصلاحات قانون نظام مهندسی ساختمان کشور بعد از ۲۵ سال اصلاحات وزارت راه و شهرسازی و موازی کاری‌ها در جلسات متعدد با کمیته تخصصی در مجلس بررسی شده است و با موافقات اعضای مجلس مقرر شده تا اصلاحات قانون از سوی وزارت راه و شهرسازی ملاک تصویب در مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.  

محمودزاده همچنین از اصلاح تمامی بخشنامه و دستورالعمل‌های مهندسی در کشور خبر داد و گفت: در حوزه مقررات ملی و کنترل ساختمان، بیشترین رویکرد ما غیر از ادامه دادن وضع موجود، روی تدوین مباحث جدید است تا بتوانیم ابهاماتی را که در برگزاری برخی از آزمون‌ها و منابع آزمون با آن دست به گریبان هستیم برطرف کرده و به شفافیت دست یابیم.

همچنین بخوانید...

20 دی 1399 اخبار مرتبط اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...