نحوه قیمت گذاری اوراق سلف مسکن مشخص شد

نحوه قیمت گذاری اوراق سلف مسکن مشخص شد

علیرضا ناصرپور، معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران در گفت و گو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،در رابطه با اوراق سلف مسکن ، اظهار کرد: اوراق سلف مسکن طرحی است که در راستای راهبردی کردن معاملات مسکن به کار گرفته می‌شود و هدف اصلی  این طرح کمک به خرید مسکن به صورت متری است به شکلی که برای خریداران این امکان فراهم می شود تا بتواند یک متر از یک واحد مسکونی را خریداری کنند.
او افزود: این طرح در قالب اوراق سلف موازی دیده شده و تا به امروز درخواست هایی از جانب شرکت های انبوه ساز مسکن برای فروش اوراق سلف داشته ایم که بررسی آنها از سوی سازمان بورس  انجام شده است ، اگر مجموع اقدامات صورت گرفته به ثمر برسد شرایط برای عرضه اوراق سلف مسکن به زودی  فراهم می شود.
معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران تصریح کرد:اوراق سلف ابزاری هستند که شرکت ها از طریق آن می توانند اقدام به تامین مالی کنند ، روی این اوراق سررسید هایی وجود دارد که شرکت ها مجاب می شوند که تا تاریخ مذکور واحد ها را تحویل دهند.
ناصر پور گفت: قیمت گذاری واحد ها بر مبنای عرضه و تقاضا در بازار انجام می شود، از آنجایی که بازار مسکن با نوسان قیمت همراه است اگر تا زمان سررسید این اوراق قیمت تغییر دهد، افراد می توانند در بازه های زمانی مختلف اقدام به خرید کنند همچنین ما امکانی را فراهم کرده‌ایم که اگر فردی خواست اوراق خریداری شده  را بفروشد به راحتی بتواند این کار را انجام دهد.

همچنین بخوانید...

16 دی 1399 اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...