تخفیف 50 درصدی هزینه خدمات مهندسی برای نوسازی بافت های فرسوده

تخفیف 50 درصدی هزینه خدمات مهندسی برای نوسازی بافت های فرسوده

برای نوسازی بافت های فرسوده در کلانشهر تهران، تخفیف ۵۰ درصدی برای هزینۀ خدمات مهندسی در برخی از محلات ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پایین بودن عمر ساختمان در کشورمان و رکود ساخت و ساز در مقاطع مختلف از جمله موارد موثر در ایجاد و گسترش بافت های فرسوده است. بافت های فرسوده در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت است اما در کلانشهر تهرانبافت فرسوده شناسایی شده 5 درصد شهر است که حدود 15 درصد جمعیت تهران یعنی حدود یک میلیون و200 هزار نفر در آن زندگی می کنند و حدود 210 هزار قطعه مسکونی در این بافت ها قرار دارند.
بافت های فرسوده عمدتا در مناطق جنوبی و مرکزی تهران قرار دارند؛ 95درصد بافت فرسوده در مناطق 7 تا 20 و 85 درصد آن در جنوب خط خیابان انقلاب- آزادی، مناطق 9 تا 20 قرار دارند. مدیریت شهری تهران در سال های گذشته برای کمک به رونق نوسازی بافت های فرسوده تسهیلات تشویقی تعیین کرده است. در حال حاضر یکی از این حمایت ها و تشویق ها تخفیف 50درصدی هزینۀ خدمات مهندسی است.
پروژه‌های نوسازی در محلات 24 گانۀ کم‌برخوردار از تخفیف 50 درصدی هزینۀ خدمات مهندسی نظارت برخوردار می‌شوند و پروژه‌های نوسازی پیشتاز (پروژه‌های تجمیعی ده پلاک و بیشتر)، پروژه‌های تجمیعی با حداکثر چهار طبقه و پروژه‌های واقع در محلات کن، فرحزاد و محله‌های حصار صفوی علاوه بر تخفیف 50‌درصدی هزینه‌های خدمات مهندسی نظارت، تخفیف 50‌ درصدی هزینه‌های خدمات مهندسی شامل طراحی، کنترل طراحی و شناسنامۀ فنی نیز به آن‌ها تعلق خواهد گرفت.
کمک‌هزینۀ خدمات مهندسی صرفاً شامل پروژه‌هایی می‌شود که اولین فیش اعلام عوارض آن‌ها پس از تاریخ 23 بهمن‌ماه 1397 صادر شده باشد. تأمین 100 درصد پارکینگ مورد نیاز در پروژه‌های پیشتاز و تأمین حداقل 75درصد پارکینگ‌های موردنیاز در سایر پروژه‌های نوسازی (مطابق پروانۀ صادره)، برخورداری از میانگین 75 مترمربع مساحت واحد مسکونی، اجرای عایق صوتی دیوارهای پیرامونی و دیوارهای بین واحدهای مسکونی، کنترل و تأیید کیفیت آسانسور، استفاده از بتن آماده از شرکت‌های دارای نشان استاندارد ایران در اجزای سازه‌ای و کنترل و تأیید کیفیت جوشکاری اتصالات سازه‌های فلزی از ملزومات پروژه‌ها برای دریافت تسهیلات کمک‌هزینۀ خدمات مهندسی است.
محلات کمتربرخوردار برای دریافت کمک‌هزینه‌های خدمات مهندسی شامل منطقه 4:شمیران‌نو؛ منطقه 12:محله هرندی؛ منطقه 15:ولیعصر- بی‌سیم، مظاهری، مطهری، اتابک، مینایی، طیب، ولی عصر و شوش؛ منطقه 16:محله‌های خزانه و باغ آذری؛ منطقه 17:زهتابی؛ منطقه 18:محله‌های شمس‌آباد، شادآباد، یافت آباد شمالی، یافت آباد جنوبی؛ منطقه 19:محله‌های نعمت‌آباد و دولتخواه جنوبی؛ منطقه 20:ظهیرآباد، بهشتی، جوانمرد قصاب، عباس‌آباد، نفرآباد- هاشم آباد، علائین است. 

همچنین بخوانید...

15 دی 1399 اخبار مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...