دکوراسیون داخلی خانه های ثروتمندان در ایران و جهان

دکوراسیون داخلی خانه های ثروتمندان در ایران و جهان

جذابیت‌های دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی

معماری و دکوراسیون داخلی خانه‌ های اشرافی لاکچری یا ویلایی همواره از جذابیت‌های علم طراحی و معماری داخلی است. تا جایی که حتی برنامه‌های تلویزیونی با این موضوع ساخته می‌شود و صفحات و وب‌سایت‌های فراوانی به این مساله می‌پردازند. یکی از علایق عموم مردم در سال‌های اخیر سرچ کردن و خواندن درباره دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی و منازل افراد ثروتمند جهان و اطلاع از جزئیات منازل آن‌ها است. این علاقه که این روزها بیشتر به چشم می‌آید از گذشته به شکل بازدید از کاخ موزه‌های سلطنتی وجود داشته و همچنان پابرجاست.

خانه‌های اشرافی- خانه‌های سلطنتی

اصول طراحی دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی

دیزاین و دکوراسیون داخلی خانه ‌های اشرافی لاکچری زمانی مورد توجه و استقبال قرار می‌گیرند که نتیجه تلاش و کار گروه‌های طراحی ماهر و کارکشته باشد. چرا که نمایش زیباترین دکوراسیون خانه‌های بزرگ و ویلایی و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی با نمای لوکس و لاکچری، کاری اصولی و بسیار سخت است. با وجود بزرگ بودن فضا و اتاق‌ها باید در انتخاب رنگ دکوراسیون هر اتاق دقت فراوان داشت تا از بزرگی و شکوه فضا نکاهد. انتخاب وسایل نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

یکی از اصلی‌ترین تعیین کننده‌های دکوراسیون منزل وسایل استفاده شده در دکور خانه هستند. استفاده از مبل سلطنتی، پرده‌های مجلل، اکسسوری‌های گران‌قیمت و لوکس و فرش‌های ابریشم، تمام کاری نیست که برای دیزاین منازل لاکچری و اشرافی باید انجام شود. انتخاب درست وسایل و ابعاد آن‌ها نسبت به خانه، طوری که برای مثال مبلمان نه در سالن نشیمن کوچک باشد نه بیش از حد بزرگ، هماهنگ کردن آن‌ها با هم، ست کردن‌شان از نظر هارمونی و کنتراست رنگی و جای دادن هریک در محل درست و مناسب، نیاز به دقت، توجه و اصول علم طراحی داخلی دارد. نورپردازی در دکوراسیون داخلی خانه ‌های اشرافی و مجلل اهمیت ویژه دارد چرا که باید به شکوه و چشم‌گیر شدن وسایل، اکسسوری‌ها و فضای خانه کمک کند.

دکوراسیون داخلی خانه‌های اشرافی - خانه‌های بزرگ و مدرن

دکوراسیون لاکچری خانه‌های فرانسوی

دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی با ظاهری لوکس و لاکچری در هر کشوری سبک خاص خود را دارد و مانند سبک مینیمال یا آرت دکور از قوانین ثابت جهانی پیروی نمی‌کند. برای مثال در فرانسه زیباترین خانه‌های لاکچری و لوکس همچنان از ظرافت خاص فرانسوی تبعیت می‌کنند. سبک دکوراسیون منازل لوکس فرانسوی که به عنوان یکی از محبوب‌ترین دکوراسیون‌های مجلل دنیا در بیشتر نقاط جهان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، در مقابل با سبک مینیمال است و سرشار از تجملات و فرم سلطنتی. در این سبک معمولا از رنگ سفید فرانسوی که با ترکیب سفید و درصد بسیار جزئی از صورتی به دست می‌آید استفاده می‌شود و رنگ‌های گرم و تند در آن جایی ندارند.

خانه‌های لاکچری فرانسوی- سبک طراحی داخلی لاکچری فرانسوی

استفاده از کاغذ دیواری‌های منقش و روشن نیز در سبک فرانسوی رواج دارد. وسایل خانه مانند مبلمان، در دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی فرانسوی، به شکل مبل سلطنتی و با استایلی شبیه عتیقه‌جات انتخاب می‌شوند و معمولا ظروف و دکوری‌های عتیقه نقش اکسسوری‌ها را بازی می‌کنند. در دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی فرانسوی استفاده از پارچه‌های مخمل، ابریشم، تور برای پرده‌ها مرسوم است. برای کف‌پوش معمولا متریال چوبی یا سنگی مجلل استفاده می‌شود و قالیچه‌های ابریشمی متناسب با دکوراسیون نیز در برخی نقاط به کار می‌رود. تابلوهای نقاشی در سبک دکوراسیون لاکچری فرانسوی جایگاه خاصی دارند.

 طراحی داخلی لاکچری فرانسوی- خانه‌های اشرافی فرانسوی

دکوراسیون خانه های اشرافی و لوکس عربی

یکی دیگر از زیباترین دکوراسیون‌‌های لاکچری معروف در جهان سبک عربی و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی آن‌ها است. به طور کلی سبک زندگی عربی، به خصوص ساکنین کشورهای حاشیه خلیج فارس و شیخ‌نشین‌ها به لوکس، سلطنتی و مجلل بودن شناخته می‌شود. دیزاین منازل لاکچری عربی که معمولا خانه‌های ویلایی هم هستند تحت تاثیر دکوراسیون داخلی منازل لوکس مدیترانه‌ای و تا حدودی دکوراسیون‌ داخلی خانه‌های اشرافی یونانی و ایتالیایی است. رنگ زمینه در این سبک عربی معمولا خنثی انتخاب می‌شود و ترکیباتی از رنگ‌های سنگین‌تر مانند زرشکی و طلایی به آن اضافه می‌شود.

خانه‌های مجلل عربی- اصول طراحی دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی عربی

کف‌پوش‌های منقش و دیوارپوش‌ها در سبک دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی عربی نقش پررنگی دارند و این در حالی است که از فرش‌ استفاده چندانی نمی‌شود. المان‌های سنتی عربی عموما در قسمت‌هایی از دکوراسیون داخلی خانه‌ های اشرافی عربی به چشم می‌خورد، این بخش‌ها می‌تواند شامل، گچکاری دیوارها و ستون‌ها، مبلمان، اکسسوری‌ها یا پرده‌ها باشد. اکسسوری‌ها بیشتر دکوری‌های اشرافی و سنتی عربی هستند.

 طراحی دکوراسیون لاکچری عربی- خانه‌های اعراب ثروتمندLong Description

زیباترین خانه‌های اشرافی جهان

پیشتر گفتیم که الزاما گران‌ترین خانه‌های جهان زیباترین آن‌ها نیستند. لیست زیباترین خانه‌های لوکس و لاکچری دنیا با دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی آن‌هایی را شامل می‌شود که علاوه بر لوکس و مجلل بودن، زیبا و چشم‌نواز هستند. اکنون به بررسی لیستی از پنج خانه‌ از زیباترین و گران‌قیمت‌ترین منازل جهان با دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی، مجلل و باشکوه و انواع مبل سلطنتی می‌پردازیم.

عمارت Up Down Court در انگلستان

این عمارت ویلایی که گران‌قیمت‌ترین و زیباترین خانه مسکونی شخصی در انگلستان از قرن ۱۹ تاکنون است، در نزدیکی شهر لندن واقع شده و ویژگی‌های خاص آن ۲۲ اتاق خواب، ۵استخر، زمین بولینگ، زمین تنتیس، سینمای خانگی با ۵۰ صندلی، محل فرود هلیکوپتر و طبقات دوبلکس و تودرتو اشاره کرد. این خانه موزاییک‌هایی از جنس طلای ۲۴ عیار دارد و در قسمت ورودی‌اش سنگ‌های مرر به کار رفته است. این عمارت به سبک کلاسیک انگلیسی طراحی شده و دارای ۴۵۰۰متر زمین است. ارزش این عمارت ۱۵۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

دکوراسیون داخلی عمارت آپ دون کورت

عمارت هرست

این عمارت یک قلعه لوکس، ویلایی و تاریخی در سن سیمونن کالیفرنیا است. تاریخی بودنش به جهت سال ساخت آن یعنی ۱۹۲۷ است. این خانه در۶ طبقه دوبلکس شامل ۲۹ اتاق خواب، سلان‌های پذیرایی متعدد، سه استخر، سینما و کلاب شخصی است. دیوید بکهام، تام کروز و جف بیزوس از همسایگان عمارت هرست هستند. جان اف کندی رئیس جمهور فقید آمریکا نیز در این عمارت ماه عسل خود را سپری کرده است. قیمت عمارت هرست ۱۶۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.


آکوآ لیانا

این خانه که گران‌قیمت‌ترین، زیباترین و لوکس‌ترین خانه‌ ویلایی زیست محیطی جهان است در فلوریدای آمریکا واقع شده و طراحی آن به سبک خانه‌های استوایی صورت گرفته است. آکوآ لیانا دارای ۱۷ اتاق خواب، ۱۱ سرویس بهداشتی، تراس‌های شناور، اسپا در کنار آبشار، شومینه درون آب، آشپزخانه‌ای به شکل آکواریوم و پذیرایی با مبل سلطنتی است. آکو لیانا سیستم برق و تصفیه‌ آب منحصر به فرد خود را دارد.

آشپزخانه‌ی رویایی عمارت زیست محیطی آکوآ لیانا

وان پالم

وان پالم یکی از گران قیمت‌ترین و زیباترین آپارتمان‌های جهان است که در جزیره‌ نخل جمیرا در دبی واقع شده و به خلیج فارس و شهر دبی دید دارد. مساحت این آپارتمان ۲۹۸۰۰متر مربع است که ۱۱۵۰۰ از آن را فضای باز و تراس و بالکن تشکیل می‌دهد.

آپارتمان مذکور در سه طبقه طراحی شده است و در هرطبقه یک پنت‌هاوس دوبلکس، ۷ اتاق خواب و یک استخر دارد علاوه بر این استخری به طول ۲۰متر در پشت بام این آپارتمان طراحی شده است. این آپارتمان که فاخرترین و لوکس‌ترین آپارتمان در دبی است و دارای برترین دکوراسون داخلی خانه های اشرافی، به عنوان یک اثر هنری در بین ثروتمندان خاورمیانه شناخته می‌شود. وان پالم دارای اسکله‌ اختصاصی در کنار خلیج فارس است و سینمای روباز، سالن ورزش، سالن مهمانی و پذیرایی و استخر مخصوص کودکان از دیگر ویژگی‌های آن است. قیمت این آپارتمان در آخرین قیمت‌گذاری ۱۲۰میلیون درهم اماراتی عنوان شده است.

طراحی داخلی آپارتمان مجلل وان پالم دبی- جمریا بیچ دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی

خانه های لوکس در ایران

در ایران زیباترین خانه‌های لوکس و لاکچری را می‌توان در کلان‌شهرهایی مانند مشهد، اصفهان، تبریز و حتی کرمانشاه و اهواز دید. در برخی مناطق شمال کشور مانند خزرشهر و کلاردشت و جنوب مانند جزیره‌ کیش نیز ویلایی‌های لوکس خاصی دیده می‌شود. تمام این خانه‌ها از دکوراسیون مدرن و زیبایی برخوردارند. اما از آن‌جا که تهران به واسطه‌ پایتخت بودن و تمرکز امکانات پر جمعیت‌ترین شهر ایران است و خود به اندازه‌ یک کشور کوچک جمعیت دارد و در نتیجه اشتغال، درآمد‌ها و هزینه‌‌های زندگی نیز در آن در بالاترین سطح نسبت به دیگر نقاط ایران قرار دارد. بنابراین اگر بخواهیم لوکس‌ترین و لاکچری‌ترین خانه‌های ایران را با سبک دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی بشناسیم باید سراغ محلات اعیان نشین تهران برویم.

مانند برج چناران الهیه، برج آلتون کورت نیاوران و برج رولکس فرمانیه. در کنار آن‌ها برخی ویلایی‌های لاکچری‌نشین‌ترین منطقه‌ ایران یعنی باستی‌هیلز لواسان مانند کاخ مرمر لواسان هم هستند. اما این خانه‌ها عموما از دکوراسیون خاص هم برخوردارند. واحد‌های آپارتمانی این ساختمان‌ها عموما از معماری مدرن بهره می‌برد و در آن‌ها از امکاناتی مانند سیستم مرکزی هوشمند که کنترل سیستم سرمایشی و گرمایشی، قفل‌های مرکزی و میزان روشنایی خانه را از هر مکانی دیگر ممکن می‌سازد، برخوردارند. داخل لابی آن‌ها از آبنماهای شیشه‌ای با نورپردازی مدرن به عنوان پارتیشن استفاده می‌شود و فضای سبز مشاعات‌شان به شکل باغ‌های ژاپنی با نرده‌های بامبو و پل‌های چوبی و سنگی دکور می‌گردد. داخل آپارتمان‌ها نیز معمولا مبلمان و وسایل در سبکی مشخص چیده می‌شود.

دکوراسیون داخلی آپارتمان در ساختمان چناران

دکوراسیون داخلی آپارتمانی در ساختمان رولکس

 طراحی دکوراسیون لاکچری عربی- خانه‌های لوکس

خانه شریفی‌ها در محله دروس تهران

یکی از خاصترین و مدرن‌ترین خانه‌های معماری مدرن ایران شاید ساختمان شریفی‌ها واقع در دروس تهران باشد. دیزاین داخلی این خانه که سبک خاص معماری آن و اتاق‌های چرخانش در جهان معماری مطرح شد، نیز به سبک مینیمال یعنی نهایت مدرن بودن و سادگی انجام شده است.

خانه‌ی شریفی‌ها دروس تهران- دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی

دکوراسیون مینیمال خانه‌ی شریفی‌هادکوراسیون مدرن خانه‌ی شریفی‌ها - خانه های لوکس

ساختمان سفید الهیه تهران

یکی دیگر از زیباترین خانه‌های مدرن تهران ساختمان سفید است. این خانه که یک ساختمان باز‌سازی شده و منزلی شخصی و ویلایی‌ است در منطقه‌ الهیه قرار دارد و به سبکی مدرن طراحی شده است. دیزاین داخلی ساختمان سفید نیز از وسایل به سبک مینیمال انتخاب شده که لاکچری اما ساده به نظر می‌رسد.

ساختمان سفید الهیه‌ی تهران

دکور مدرن خانه‌های لوکس شمال تهران

دکور مینیمال خانه‌ی سفید تهران - خانه های لوکس

با بررسی خانه‌ شریفی‌ها و خانه‌ سفید و برخی نماهای داخلی از برج‌های لوکس تهران، به این نتیجه می‌رسیم که گویا در تهران، لوکس و لاکچری بودن با مدرنیته و مینیمالیسم و سادگی در هم آمیخته و از وجهه‌ مجلل دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی فاصله گرفته است.

همچنین بخوانید...

29 آذر 1400 بهترین ساختمان های جهان وان پالم آکوآ لیانا اکسسوری ایران اشرافی لوکس عربی اصول خانه های اشرافی دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی جذابیت جذابیت های دکوراسیون داخلی عمارت هرست طراحی کفپوش لوکس جهان دکوراسیون دکوراسیون داخلی طراحی داخلی

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...