ویژگی‌های آشپزخانه هوشمند

ویژگی‌های آشپزخانه هوشمند

در سال‌های اخیر، گجت‌ها و همینطور تکنولوژی‌های بسیاری وارد دنیای فناوری شده اند تا بتوانند زندگی انسان‌ها را به بهترین شکل تغییر دهند. آشپزخانه ها، یکی از بخش‌های کاربردی منازل محسوب می‌شوند که با داشتن فناوری‌های جدید و متفاوت می‌توانند راحتی و آسایش متمایزی را به اهالی خانه هدیه کنند. برنامه‌های مختلفی ارائه شده‌اند که با کمک آنها می‌توان از اپلکیشن‌ها و همین‌طور اینترنت وایرلس برای هوشمند ساختن فضا و وسایل آشپزخانه استفاده کرد.

مخترعان موفق به طراحی آشپزخانه مجهزی شده اند تا به مرور زمان بتوان از آشپزخانه‌های سنتی خداحافظی کرد. فناوری‌های مدرن در وسایلی مانند یخچال، لوازم خانگی، ظرفشویی، مایکروفر، گاز، سینک آشپزخانه و همین‌طور دمای آشپزخانه نفوذ کرده‌اند.

با برنامه‌های هوشمندی که در یخچال و فریزر نصب شده به سادگی می‌توان محتویات یخچال و فریزر را روی موبایل مشاهده کرد یا حتی از مقدار و اندازه آنها نیز آگاهی پیدا کرد یا دمای یخچال را افزایش یا کاهش داد. یا اینکه ظرف‌های کثیف را داخل ماشین ظرفشویی قرار داده‌اید اما ترجیح می‌دهید که ظرف‌ها در ساعت کم مصرف برق شسته شوند به سادگی و با استفاده از اپلکیشنی که در این رابطه روی تلفن همراهتان نصب شده، می‌توانید کلید شست و شو یا خشک شدن ماشین ظرفشویی را فشرده و ماشین شروع به کار کند. اگر آشپزخانه در فضایی قرار گرفته که نسبت به قسمت‌های دیگر منزل سردتر یا گرم‌تر بوده با استفاده از برنامه‌ای که برای تهویه نوشته شده، به سادگی می‌توانید دمای آشپزخانه را از راه دور تنظیم کنید.

غذا را روی گاز قرار داده و زمانی که در حال استراحت هستید، دیگر نیازی به رفتن به آشپزخانه و روشن کردن شعله گاز نیست و از راه دور می‌توانید غذای خود را طبخ کنید.

همچنین بخوانید...

21 آذر 1400 ساختمان هوشمند آشپزخانه ویژگی ویژگی های آشپزخانه هوشمند آشپزخانه هوشمند هوشمندسازی هوشمند آشپزخانه

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...