معرفی درب اتوماتیک و سیستم های هوشمند ساختمان

معرفی درب اتوماتیک و سیستم های هوشمند ساختمان

ویژگی های درب اتوماتیک هوشمند چیست؟

درب اتوماتیک به نوعی از درب گفته می شود که باز و بسته شدن آن با استفاده از انرژی الکتریکی و فرمان های اجرایی از پیش برنامه ریزی شده می باشد. یکی از معروف ترین انواع درب اتوماتیک مربوط به درب اتوماتیک پارکینگ ها می شود که باز و بسته شدن آنها به صورت خودکار انجام می شود. اما درب اتوماتیک هوشمند را باید به عنوان نسل جدید درب های اتوماتیک مطرح کرد که از تکنولوژی پیشرفته تری بهره می برند. کنترل کردن درب های اتوماتیک هوشمند با استفاده از ابزارهای هوشمند انجام می شود. در واقع شما می توانید به جای استفاده از ریموت های کنترلی معمولی از ابزارهای هوشمندی مانند تلفن همراه برای کنترل کردن این نوع درب های هوشمند استفاده کنید.

انواع درب اتوماتیک هوشمند

کنترل هوشمند درب اتوماتیک را می توان برای انواع درب های اتوماتیک مختلف پیاده سازی نمود. از جمله رایج ترین درب های اتوماتیک هوشمند می توان به درب های اتوماتیک شیشه ای مانند درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ، درب اتوماتیک شیشه ای لولایی و... اشاره کرد. از این نوع درب ها معمولا در ساختمان های تجاری و بیمارستان ها استفاده می شود. همچنین شما می توانید درب پارکینگ مجتمع مسکونی یا تجاری خود را نیز به درب اتوماتیک هوشمند مجهز نمایید. در ادامه برخی از قابلیت های درب اتوماتیک هوشمند را بررسی می کنیم.

قابلیت های درب اتوماتیک هوشمند

از جمله قابلیت های درب اتوماتیک هوشمند می توان به قابلیت backup و همچنین قابلیت ادامه عملکرد در زمان قطع شدن برق اشاره کرد. همچنین این نوع درب ها از مزیت تردد نامحدود به دلیل بهره گیری از موتور برخوردار می باشند. حذف ریموت کنترل و جایگزینی برنامه های کاربردی موبایل از دیگر امتیازات استفاده از درب های اتوماتیک هوشمند است. درب های اتوماتیک شیشه ای هوشمند به سیستم Anti-Crush مجهز هستند که این سیستم در صورت مشاهده هر گونه مانعی در مسیر حرکت باعث کاهش سرعت درب شده و در صورت برطرف شدن مانع، اجازه ادامه حرکت را به درب خواهد داد. همچنین درب های اتوماتیک هوشمند امکان تنظیم سرعت باز و بسته شدن را بر اساس فاکتورهایی مانند وزن و ابعاد درب فراهم آورده اند. با استفاده از کنترل های هوشمند می توان درب اتوماتیک هوشمند را در حالت نیمه باز تنظیم کرد و همچنین زمان باز ماندن درب را می توان تعیین کرد. وجود ریل قابل تعویض و چرخ های کم سر و صدا و مقاوم از دیگر قابلیت های یک درب اتوماتیک هوشمند است. به طور کلی می توان گفت که یک درب اتوماتیک هوشمند آپشن های مختلفی را در اختیار استفاده کنندگان قرار داده است که تمامی این آپشن ها باعث سهولت استفاده از این نوع درب ها شده است.


همچنین بخوانید...

15 آذر 1400 ساختمان هوشمند درب هوشمند درب اتوماتیک هوشمند سازی اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...