تجربه متفاوت زندگی در پنت هاوس و مزایا و معایب آن

تجربه متفاوت زندگی در پنت هاوس و مزایا و معایب آن

 همانطور که از ریشه لغوی این نام برمی‌آید، پنت هاوس (Penthouse) به معنای لغوی خانه نقاش است که در گذشته هنرمندان و نقاشانی از آمریکا و کشورهای اروپایی که از درآمد کمی برخوردار بودند و سرمایه‌ای حتی برای خرید خانه‌های معمولی را هم نداشتند از اتاقک‌های زیر شیروانی به دلیل هزینه کم آنها با توجه به نبود امکانات رفاهی و بهداشتی و تاسیساتی، برای زندگی خود استفاده می‌کردند که عموما چشم انداز زیبایی را برای آنها فراهم می‌کرد.

اما با گذشت زمان طبقات اشرافی جامعه نیز به زندگی در این فضاها و گذران وقت در این خانه‌های مرتفع علاقمند شدند و این فضاها را تبدیل به خانه‌های لوکس و اختصاصی برای خود کرده و جای هنرمندان و نقاش‌ها  با قشر مرفه جامعه عوض شد.

تاریخچه پنت هاوس:

ایده ساخت پنت‌هاوس‌ها یکی از عجیب‌ وغریبترین و در عین حال جذابترین ایده‌های شکل‌گرفته در جهان است.طبقاتی که همانند نگین یک انگشتر بر اوج برج‌ها ساخته می‌شوند. این جواهرات آپارتمانی تاریخچه منحصر بفردی نیز دارند که مربوط به سال ۱۹۲۰ یا دهه بیست‌ و یکم هستند.در آن زمان،نیویورک با رشد اقتصادی بسیار بالایی مواجه شده بود و همین موضوع منجر به رونق ساخت ‌و ساز در قلب اقتصادی آمریکا گشت.نیویورکی‌ها در حال مهاجرت به زندگی آپارتمانی بودند، اما تمایلی به زندگی در طبقات بالا نداشتند.طبقات بالا اغلب غیرقانونی ساخته می‌شدند و به دلیل ساختار ضعیف خود متعلق به قشر پایین جامعه بودند. اما با گذشت زمان اندکی،معماری‌های شیکی برای این طبقات ایجاد شد و افراد ثروتمند تلاش کردند تا پنت‌هاوس‌های خود را در طبقات بالا بسازند.در سال ۱۹۲۵،نیویورک قوانین خود را تغییر داد و زندگی در پنت‌هاوس‌ها را کاملا قانونی اعلام کرد.توسعه ‌دهندگان ساختمان و املاک از این فرصت نهایت بهره را بردند و پنت‌هاوس‌های شیک را در قلب شهر و با قیمتی بالا به بازار عرضه کردند.در نهایت اولین پنت‌هاوس‌های لوکس ساخته شد و این ایده به سراسر جهان نفوذ کرد.

  پنت‌هاوس را به لحاظ لغوی به آخرین طبقه از ساختمان‌های لوکس و مجلل اطلاق می‌کنند که در حالت کلی پنت‌هاوس صرفا طبقه آخر برج نبوده و در برخی از برج‌های لوکس به یکی از طبقات بالایی که واحد ساخته شده در آن بسیار مجلل و با امکانات کامل و به صورت سفارش شده و اختصاصی  ساخته شود، می‌گویند.

اولین پنت هاوس جهان:

یکی از اولین پنت هاوس‌های تاریخ،محل سکونت ناشر معروف آمریکایی “کوندی ناست” (Condé Montrose Nast) بود. این پنت هاوس دوبلکس که در ساختمان شماره ۱۰۴۰ خیابان park avenue قرار دارد. این ساختمان طبق نقشه اولیه در سال ۱۹۲۳ دارای سه واحد در هر طبقه و اتاق اضافی مخصوص خدمتکاران بر روی بام بود، اما در سال ۱۹۲۴طبقه اخر این ساختمان طی یک عملیات عمرانی و با سرمایه آقای “ناست”  تبدیل به یک خانه مجلل دوبلکس شد. این پنت هاوس لوکس دارای سالن بازی و پلکان مجزا بود،همچنین یک اتاق مخصوص جلسات خصوصی خانوادگی در آن تعبیه شده بود و طراحی دکوراسیون داخلی آن را طراح مشهور فرانسوی السی دی وولف (Elsie de Wolfe) به عهده گرفت.

 با توجه به این نکته ایده اصلی طراحی پنت‌هاوس در دهه ۱۹۲۰ شکل گرفته است که به علت رشد اقتصادی چشم گیر  در نیویورک آمار مربوط به ساخت و سازها به شدت شتاب گرفت و ساکنان نیویورک به سمت آپارتمان نشینی روی آورند.

اما در ابتدای این موضوع علاقه‌ای برای سکونت در طبقات بالایی ساختمان‌ها وجود نداشت که با گذشت زمان و علاقمند شدن سکنه به مناظر دیدنی آنها خدمتکاران را از آن قسمت خارج کرده و از آنها برای سکونت خود استفاده کردند.

ساختمان سازها نیز از این فرصت استفاده کرده و با ساخت  و طراحی پنت هاوس لوکس و سفارشی بازاریابی خود را در این زمینه آغاز کردند. در ادامه این مقاله به بررسی ویژگی پنت هاوس و در بخش بعدی مزایا و معایب طراحی پنت هاوس می‌پردازیم.

ویژگی‌های پنت هاوس

اگر دقت کرده باشید طراحی پنت هاوس اغلب برج‌ها به این صورت است که امکانات به خصوصی در آنها در نظر گرفته شده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به دید مناسب و تراس‌های بزرگ و روباز اشاره کرد که این ویژگی پنت هاوس به همراه دیگر ویژگی‌هایی که در ادامه به آنها می‌پردازیم موجب شده تا نسبت به دیگر واحدها مزایای زیادی را داشته باشد.

با این وجود سایر واحدهایی این گونه ساختمان‌ها نیز در کنار طراحی پنت‌هاوس اغلب از معماری هنرمندانه‌ای برخوردار هستند و شاید تعجب کنید اگر بدانید این روزها طراحی پنت هاوس حتی برای پایین ترین واحدی که بر روی پارکینگ قرار می‌گیرد نیز انجام می‌شود. با ما همراه باشید تا با ویژگی پنت هاوس بیشتر آشنا شویم.

 • قیمت بالای پنت هاوس

یکی از مهم‌ترین ویژگی پنت هاوس قیمت بالای آن است که این ویژگی در همه جای دنیا مشترک است. البته قیمت این واحدها به شدت به نوع طراحی پنت هاوس و مصالح به کار رفته در آن وابسته است.

  

 • متفاوت بودن از سایر طبقات

از دیگر ویژگی پنت هاوس باید به تفاوت این نوع واحدها با دیگر واحدها و طبقات برج اشاره کرد چرا که امکانات پنت هاوس به لحاظ مصالح مدرن و لوکس آن را از دیگر طبقات و واحدها متمایز کرده است.

 • چشم انداز بی نظیر

این ویژگی پنت هاوس از مهم‌ترین خصوصیاتی است که در مرحله طراحی پنت‌هاوس در نظر گرفته می‌شود. این چشم انداز به روی هر چه که باز می‌شود باید فضای بازی را برای ساکنان این واحد فراهم کند.

برای مثال این چشم انداز می‌تواند یک شهر، دریا، باغ یا غیره باشد. علاوه بر این چشم انداز منظره داخل تراس هم باید سرسبز بوده و از انواع گیاهان و پوشش‌های گیاهی خاص برای آرامش داخل واحد نیز استفاده شود.

  ویژگی‌های منحصر به فرد 

همانطور که می‌دانید بسیاری از امکانات پنت هاوس تنها منحصر به آن واحد خاص یا طبقه خاص است برای مثال در برخی از انواع طراحی پنت هاوس امکان استفاده از آسانسور اختصاصی حمل ماشین در نظر گرفته شده است.

برای این منظور طراحی پنت هاوس باید به صورتی باشد که در داخل واحد مورد نظر جایی به عنوان پارکینگ در نظر گرفته شود و این پارکینگ مجزای از پارکینگ مشترک برج است. این آسانسور به صورت اختصاصی عمل کرده و تنها در اختیار ساکنان پنت‌هاوس بوده و دیگر ساکنان برج نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

علاوه بر پارکینگ در داخل واحد و آسانسور برای جابجایی خودرو از دیگر امکانات خاص این واحدها قرار گرفتن روف گاردن بر روی بام یا استخر و سونا و جکوزی است.

همچنین امکاناتی نظیر شیرآلات و دستگیره‌های آب طلا، سیستم سرمایش و گرمایش از کف و یا تولید برق از خورشید و زمین ورزشی و غیره نیز در زمره امکانات پنت هاوس است.

برخی از امکانات پنت‌هاوس شامل کنترل هوشمند رفت‌ وآمد از طریق موبایل، کنترل هوشمند سرمایش و گرمایش، سان روف و بسیاری دیگر از  این دست امکانات نیز می‌شود.

 

   بسیاری از امکانات پنت هاوس تنها منحصر به آن واحد خاص یا طبقه خاص است برای مثال در برخی از انواع طراحی پنت هاوس امکان استفاده از آسانسور اختصاصی حمل ماشین در نظر گرفته شده است به این صورت که پارکینگ شخصی در داخل خود واحد پنت‌هاوس قرار گرفته است.

 

 • مساحت زیاد

غالب طراحی پنت هاوس به این صورت است که بدون محاسبه تراس از حدود ۲۰۰ متر شروع می‌شود و پنت‌ هاوس‌هایی با متراژ بالای هزار متر نیز وجود دارند.

البته این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که مساحت این واحدها به مکان، منظره، میدان دید  و لوازم طراحی خاص بستگی دارد.

 • نورگیری عالی

یکی از ویژگی پنت هاوس که نقش موثری در روحیه ساکنان آن دارد آن است که طراحی پنت هاوس به گونه‌ای است که به دلیل قرار گرفتن در طبقات بالایی یا طبقه آخر برج هیچ مانعی برای نفوذ نور به داخل خانه وجود ندارد و نورگیری این واحدها بسیار عالی است.

این موضوع باعث شده تا مقادیر زیادی نور طبیعی و هوای تازه به داخل پنت هاوس راه پیدا کند.   

مزایا و معایب پنت هاوس

حالا که با اصلی‌ترین ویژگی پنت‌هاوس آشنا شدیم بهتر است از مزایا و معایب آن نیز با توجه به امکانات پنت‌هاوس کمی بدانیم.

اگر چه زندگی برای بسیاری افراد در این واحدها خیلی ایده آل به نظر می‌رسد اما نکات منفی دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

   

مزایای پنت هاوس

 • ساکنان این واحدها با توجه به امکانات پنت هاوس امکان استفاده از زندگی مدرن و امکانات رفاهی لوکس و خاص را دارا هستند.
 • بر خلاف مساحت بالا و فضای دلباز بیرونی که در تراس وجود دارد و از امکانات پنت‌هاوس به شمار می‌آید اما در عین حال حریم خصوصی افراد هم به خوبی حفاظت شده و به لحاظ ایمنی در بالاترین سطح خود قرار دارد که از اصلی‌ترین مزایای پنت هاوس به شمار می‌رود.
 • از دیگر ویژگی پنت‌هاوس که در زمره مزایای پنت هاوس نیز قرار می‌گیرد، واقع شدن آنها در دل شهرهای شلوغ است که در عین حال به صورت عجیبی از این شلوغی‌ها فاصله دارد و گزینه مناسب برای آرامش روحی افراد نیازمند به آرامش است.
 • اغلب طراحی پنت هاوس به این صورت است که تا حد امکان به رستوران‌ها، مراکز خرید و مدارس نزدیک بوده و از این لحاظ مزایای پنت هاوس به لحاظ اجتماعی نیز مشخص می‌شود.
 • مناظر فوق العاده و چشم اندازهای گسترده از اصلی‌ترین مزایای پنت هاوس است که دارای فضای بازی برای سرگرمی بچه‌ها و جمع‌های خانوادگی است.
 • یکی از مزایای پنت هاوس در زمستان آن است که به طور کلی اگر مطلع باشید طبقات بالایی برج‌ها گرمتر از طبقاتی هستند که در پایین ساختمان قرار گرفته اند و این گرمایش همیشه از سمت پایین به بالای برج می‌رود به همین دلیل هم واحد پنت‌هاوس در زمستان گرمتر بوده اما در مقابل در تابستان گرمتر است و به سیستم سرمایشی قدرتمندتری نیاز دارد.
 • به دلیل نوع طراحی پنت هاوس و قرار گرفتن این واحدها در طبقات بالایی این خانه‌ها کمتر در معرض گرد و غبار و حشرات آزار دهنده‌ای مثل پشه‌ها هستند.
 • از دیگر مزایای پنت هاوس امنیت بالای آن است چرا که سیستم امنیتی موجود در این واحدها بسیار پیچیده بوده و سارقان عمدتا به سراق طبقات بالایی ساختمان‌ها نمی‌روند.
 • طراحی پنت‌هاوس در اغلب آنها به این صورت است که مبله بودن از امکانات پنت‌هاوس بوده و این گزینه برای کسانی که به دنبال تنوع هستند و می‌خواهند این واحدها را اجاره کنند انتخاب مناسبی است.

 

 معایب پنت‌هاوس

 • یکی از معایب پنت‌هاوس آن است که به دلیل دنج بودن و نداشتن همسایه این موضوع در بلند مدت می‌تواند کمی کسل کننده باشد چرا که شما با دیگر افراد ساختمان کمتر در تعامل خواهید بود.
 • از معایب‌پنت هاوس به این نکته نیز می‌توان اشاره کرد که با توجه به طراحی پنت‌هاوس که اغلب آنها درای آسانسور شخصی هستند اگر این امکانات پنت هاوس در همه آنها وجود نداشته باشد، به دلیل قرار گرفتن در طبقات بالایی اگر در زمان اوج رفت و آمد باشد باید زمان زیادی را برای رفت و آمد صرف کنید. همچنین به دلیل قرار گرفتن در بالاترین طبقات شما همیشه زمان زیادی را در مسیر رفت و آمد به بیرون و داخل منزل هستید.
 • بر خلاف چشم انداز زیبایی که از شهر یا طبیعت در این واحدها وجود دارد، طبیعت می‌تواند کمی هم آزار دهنده عمل کند برای مثال وزش باد در طبقات بالایی همانند یک طوفان احساس می‌شود و یک رعد و برق می‌تواند برای شما دردسر ساز شود.
 • از معایب پنت‌هاوس همچنین باید به دردسرهایی همچون خراب شدن ایزوگام سقف و غیره اشاره کرد که به دلیل قرار گرفتن در بالاترین طبقه به وجود می‌آید.
 • یکی دیگر از معایب پنت هاوس آن است که گاهی اوقات تراس موجود در پنت هاوس در صورتی که آن را اجاره کرده باشید به صورت مشترک با چند واحد استفاده می‌شود که در این صورت زمانی که دیگران بخواهند از آن استفاده کنند برای شما مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.
 • و در آخر آنکه یکی از اصلی‌ترین معایب پنت هاوس آن است که به دلیل قیمت بسیار بالایی که برای خرید و اجاره آن باید پرداخته شود به راحتی قابل فروش و یا معاوضه نیست چرا که مشتریان کمی برای خرید یا اجاره آن اقدام می‌کنند.

  

 یکی از مزایای پنت‌هاوس در زمستان آن است که به طور کلی اگر مطلع باشید طبقات بالایی برج‌ها گرمتر از طبقاتی هستند که در پایین ساختمان قرار گرفته اند و این گرمایش همیشه از سمت پایین به بالای برج می‌رود به همین دلیل هم واحد پنت‌هاوس در زمستان گرمتر بوده اما در مقابل در تابستان گرمتر است و به سیستم سرمایشی قدرتمندتری نیاز دارد.

 

 

مزایا زندگی در پنت هاوس:

 

۱. چشم‌انداز و منظره‌ای بی‌نظیر

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های زندگی در پنت‌هاوس چشم‌اندازی است که به بیرون خواهید داشت.فضای بازی که می‌تواند به یک شهر،دریا،باغ و غیره مجهز باشد.علاوه بر این،پنت‌هاوس‌ها معمولا فضای باز کافی برای سرگرمی جمع‌های خانوادگی و دوستانه دارند.علاوه بر این، اغلب پنت هاوس ها مجهز به باغچه هستند. این ویژگی باعث ایجاد فضای سرسبز و با نشاط برای ساکنان آن خواهد شد. انواع گیاه‌های زیبا،درختچه‌های خاص و در کل پوشش گیاهی منحصر به فرد و چشم‌نواز در کنار منظره بی‌نظیر پنت‌‌هاوس ترکیب فوق‌العاده‌ای برای آرامش و تمدد اعصاب ایجاد می‌کند.

 

۲. حریم خصوصی بهتر

در بالاترین قسمت ساختمان بودن به شما این امکان را می‌دهد که از خیابان‌های شلوغ شهر و سروصدای زیاد فاصله داشته باشید،هیچ همسایه‌ای نداشته باشید،حریم خصوصی خود را داشته باشید و آرامش محض را تجربه کنید.

 

۳. دسترسی به مقدار زیادی نور و هوا

هیچ مانعی بین پنت‌هاوس شما و منظره بیرون وجود ندارد.همین موضوع ورود مقادیر زیادی نورطبیعی و هوای تازه را امکان‌پذیر می‌سازد.

 

۴. دسترسی به گرمای بیشت

این مورد می‌تواند مزیت پنت‌هاوس در زمستان و مشکلی در تابستان باشد.بصورت طبیعی طبقات بالای ساختمان‌ها گرم‌تر هستند،گرمای ایجاد شده توسط طبقات پایین بطور طبیعی بالا می‌رود و پنت‌هاوس شما را گرمتر نگه می‌دارند.در زمستان شما تلاش و هزینه کمتری برای گرمایش پرداخت خواهید کرد. اما در تابستان به سیستم‌های سرمایشی قدرتمندتری نیاز خواهید داشت.

 

۵. عاری از گرد و غبار و پشه

پنت‌هاوس‌ها در ارتفاعات قرار دارند،هر چه خانه‌ها در ارتفاعات بالاتری قرار بگیرند،کمتر تحت تاثیر گردو غبار و پشه‌ها خواهند بود.

 

۶. امنیت بالا

زمانیکه شما در پنت‌هاوس زندگی می‌کنید، امنیت بهتری کسب می‌کنید،چرا که واحدهای طبقات بالا به راحتی توسط سارقین قابل دسترسی نیستند.

 

۷. نماد زندگی لوکس

پنت‌هاوس‌ها اغلب گرانتر از سایر طبقات ساختمان‌ها هستند،معمولا افرادی که در آن سکونت دارند از جایگاه لوکس‌تری برخوردارند و افراد ساکن پنت هاوس می توانند از سبک زندگی مدرن و امکانات رفاهی و لوکس بهره مند شوند.

 

پنت هاوس به طبقه‌ بالای ساختمان‌های بسیار بلند گفته می‌شود و معمولا در ساختمان‌های کمتر از ۱۰ طبقه معنایی ندارد.

 

معایب زندگی در پنت هاوس:

 

۱. خطر طبیعت

زمانی‌که در پنت‌هاوس زندگی می‌کنید،طبیعت بیش از هر زمان دیگری بر شما حکمرانی می‌کند.یک باد کوچک همانند طوفانی بزرگ احساس خواهید کرد. این موضوعی است که بسیاری از افراد به شما نمی‌گویند،در پنت‌هاوس طبیعت را در بهترین و بدترین حالت خود مشاهده خواهید کرد.

 

۲. تراس مشترک

اگر پنت‌هاوس را اجاره می‌کنید،حتما از موجر در مورد اشتراک‌گذاری تراس سوال کنید،به این معنی که تمام مستاجران می‌توانند به آن دسترسی پیدا کرده و از آن برای خشک کردن لباس خود یا جمع شدن جمعیت زیادی برای مهمانی استفاده کنند. اگر دسترسی به پشت بام ساختمان تنه با شما به اشتراک گذاشته نشود،ممکن است وقتی دیگران از آن استفاده می کنند،برای شما کمی مشکل ساز باشد.

 

۳. مسیر طولانی تا بیرون

آسانسور برای ساکنین پنت‌هاوس صرفا یک آپشن لوکس نیست،بلکه پیش‌نیاز زندگی راحت است. اگر در پنت‌هاوس زندگی کنید،حتما باید نحوه دسترسی شما به آسانسور آسان باشد به ویژه اگر سالمند،کودک و یا حیوان خانگی داشته باشید.هم‌چنین در مواقع اضطراری منتظر آسانسور بودن کمی آزار دهنده است.

 

۴. شرایط دشوار برای کودکان

زندگی در پنت‌هاوس برای افرادی که دارای فرزند هستند،بسیار سخت است. اگر فرزند شما برای بازی با دوستان‌شان به پایین بیایند،لازم است شما همراه او باشید و همین طور اگر او بخواهد در فضای باز پنت‌هاوس بازی کند،نباید چشم از او بردارید.


امکانات پنت هاوس:

پنت هاوس نمادی از یک زندگی مدرن و لوکس است که در ساخت آن از بهترین مصالح ساختمانی،کف سازی لوکس و لوازم گران قیمت استفاده شده و به دلیل امکانات رفاهی،تفریحی و طراحی منحصر بفرد آن شناخته شده است که آپارتمان های معمولی از آن بی نصیب هستند.از جمله امکانات پنت هاوس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. قرار گرفتن در آخرین طبقه ساختمان

۲. سقف های بلند

۳. مساحت زیاد

۴. پنجره های بزرگ که معمولا از سقف تا کف ادامه دارند

۵. چشم انداز فوق العاده

۶. فضای بیرونی دلباز

۷. استخر و جکوزی

۸. آسانسور شخصی

۹. تراس

۱۰. سوئیت های اختصاصی

۱۱. باغ و فضای سبز

۱۲. سالن ورزشی

۱۳. مصالح بکاررفته نظیر شیرآلات یا دستگیره‌های درب اتاق‌ها در برخی از این آپارتمان‌ها از جنس آب‌طلای ناب یا طلا است

۱۴. برخی دارای کنترل هوشمند رفت‌وآمد از طریق موبایل،کنترل هوشمند سرمایش و گرمایش،سان روف و بسیاری دیگر از امکانات رفاهی نیز هستند

۱۵. آسانسور اختصاصی حمل ماشین به داخل واحد و آسانسور نفربر اختصاصی دارند

۱۶. مبدل برق به ‌وسیله انرژی خورشیدی تغذیه می‌شود

۱۷. سیستم ضد حریق و سیستم صوتی دارند

جمع بندی

 • پنت هاوس را به لحاظ لغوی به آخرین طبقه از ساختمان‌های لوکس و مجلل اطلاق می‌کنند که در حالت کلی پنت هاوس صرفا طبقه آخر برج نبوده و در برخی از برج‌های لوکس به یکی از طبقات بالایی که واحد ساخته شده در آن بسیار مجلل و با امکانات کامل و به صورت سفارش شده و اختصاصی  ساخته شود، می‌گویند.
 • ایده اصلی طراحی پنت هاوس در دهه ۱۹۲۰ شکل گرفته است که به علت رشد اقتصادی چشم گیر در نیویورک آمار مربوط به ساخت و سازها به شدت شتاب گرفت و ساکنان نیویورک به سمت آپارتمان نشینی و برج نشینی روی آورند.
 • طراحی پنت هاوس اغلب برج‌ها به این صورت است که امکانات به خصوصی در آنها در نظر گرفته شده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به دید مناسب و تراس‌های بزرگ و روباز اشاره کرد .
 • یکی از مهم‌ترین ویژگی پنت هاوس قیمت بالای آن است که این ویژگی در همه جای دنیا مشترک است. البته قیمت این واحدها به شدت به نوع طراحی پنت هاوس و مصالح به کار رفته در آن وابسته است.
 • علاوه بر پارکینگ در داخل واحد و آسانسور برای جابجایی خودرو از دیگر امکانات خاص این واحدها قرار گرفتن روف گاردن بر روی بام یا استخر و سونا و جکوزی است. همچنین امکاناتی نظیر شیرآلات و دستگیره‌های آب طلا، سیستم سرمایش و گرمایش از کف و یا تولید برق از خورشید و زمین ورزشی و غیره نیز در زمره امکانات پنت هاوس است.
 • غالب طراحی پنت‌هاوس به این صورت است که بدون محاسبه تراس از حدود ۲۰۰ متر شروع می‌شود و پنت‌ هاوس‌هایی با متراژ بالای هزار متر نیز وجود دارند. البته این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که مساحت این واحدها به مکان، منظره، میدان دید و لوازم طراحی خاص بستگی دارد.
 • بر خلاف مساحت بالا و فضای دلباز بیرونی که در تراس وجود دارد و از امکانات پنت‌هاوس به شمار می‌آید اما در عین حال حریم خصوصی افراد هم به خوبی حفاظت شده و به لحاظ ایمنی در بالاترین سطح خود قرار دارد که از اصلی‌ترین مزایای پنت‌هاوس به شمار می‌رود.
 • از دیگر ویژگی پنت‌هاوس که در زمره مزایای پنت‌هاوس نیز قرار می‌گیرد، واقع شدن آنها در دل شهرهای شلوغ است که در عین حال به صورت عجیبی از این شلوغی‌ها فاصله دارد و گزینه مناسب برای آرامش روحی افراد نیازمند به آرامش است.
 • با توجه به طراحی پنت‌هاوس که اغلب آنها درای آسانسور شخصی هستند اگر این امکانات پنت‌هاوس در همه آنها وجود نداشته باشد، به دلیل قرار گرفتن در طبقات بالایی اگر در زمان اوج رفت و آمد باشد باید زمان زیادی را برای رفت و آمد صرف کنید. همچنین به دلیل قرار گرفتن در بالاترین طبقات شما همیشه زمان زیادی را در مسیر رفت و آمد به بیرون و داخل منزل هستید.
 • گاهی اوقات تراس موجود در پنت‌هاوس در صورتی که آن را اجاره کرده باشید به صورت مشترک با چند واحد استفاده می‌شود که در این صورت زمانی که دیگران بخواهند از آن استفاده کنند برای شما مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

همچنین بخوانید...

01 آذر 1400 اخبار مرتبط لاکچری معایب پنت هوس مزایای پنت هوس پنت هوس لوکس اخبار ساختمان

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...