بهترین ساختمان های جهان با معماری شیشه ای

بهترین ساختمان های جهان با معماری شیشه ای

مرکز ملی هنرهای نمایشی، پکن، چین

این مرکز در سال 2007 ساخته شده است که در زبان محلی به نام غول تخم مرغ شناخته شده است. این خانه ی تخم مرغی شکل یک مرکز اپرا می باشد که به وسیله یک گنبد تیتانیوم و شیشه ای بزرگ طراحی شده است و در وسط یک دریاچه احاطه شده است. و از طریق راهرویی که زیر دریاچه است مهمانان به مرکز این ساختمان می رسند.

خانه بزرگ شیشه ای Carmarthenshire، ولز

این گنبد شیشه ای بزرگ که بزرگترین در نوع خود در جهان است. ابعاد این ساختمان 312 فوت در طول و 180 فوت در عرض گسترده شده است. سقف این ساختمان شامل 785 شیشه می باشد. این ساختمان به قطره اشک غول پرندگان تشبیه شده است.

مرکز تجارت جهانی، منامه، بحرین

در سال 2008 توسط شرکت معماری اتکینز ساخته شده است، این آسمان خراش 787 فوت ارتفاع دارد و اولین ساختمان در جهان می باشد که با توربین های بادی ادغام شده است

این ساختمان توسط دو برج که توسط سه پل مرتبط است تشکیل شده است. در هر یک از این skybridges یک برج باد ساخته شده است، و با توجه به اینکه این توربین ها به سمت شمال می باشند و بادهایی که از سمت ساحل خلیج فارس به این برج می وزند 15% از نیازهای برق ساختمان را تامین می کنند که منجر به صرفه جویی بسیار زیادی در هزینه شده است.

خانه فرانس وورس ، شیکاگو، ایالات متحده آمریکا

این خانه در سال 1951 در یک دوره شش ساله توسط لودینگ میس ون درروهه ساخته شده است، این ساختمان نقطه عطفی در تاریخ معماری ملی آمریکا می باشد.

معماری مدرن این ساختان نقطه عطفی در معماری اواسط قرن 20 می باشد. طراحی این ساختمان به شکل کاملا باز می باشد به گونه ای که اجازه می دهد طبیعت و سادگی را به فضای نشیمن آورده شود.

هرم لوور، پاریس، فرانسه

شاید یکی از نمادین ترین ساختمان شیشه و فلز این ساختمان های هرمی شکل باشند که توسط سه هرم کوچکتر در خارج از موزه لوور پاریس احاطه شده اند.

این هرم زیبا توسط impei طراحی و ساخته شده است.

همچنین بخوانید...

10 مهر 1400 بهترین ساختمان های جهان شیشه برترین اخبار ساختمان

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...