بهترین ساختمان های جهان از دیدگاه متخصصان معماری

بهترین ساختمان های جهان از دیدگاه متخصصان معماری

بهترین استفاده از فضای مخلوط: خانه ی ون ها؛ یک محل خلاقانه در لندن برای عاشقان ورزش اسکیت بورد که توسط آرشیتکت تیم گریترکس طراحی شده است.

بهترین استفاده از فضای مخلوط: خانه ی ون ها؛ یک محل خلاقانه در لندن برای عاشقان ورزش اسکیت بورد که توسط آرشیتکت تیم گریترکس طراحی شده است..

بهترین آپارتمان: پوت (pivot)؛ یک آپارتمان کوچک در نیویورک با دیوارهای متحرک و اتاق خواب های مخفی که توسط شرکت Architecture Workshop PC طراحی شده است.

بهترین آپارتمان: پوت (pivot)؛ یک آپارتمان کوچک در نیویورک با دیوارهای متحرک و اتاق خواب های مخفی که توسط شرکت Architecture Workshop PC طراحی شده است..

بهترین هتل/مهمان سرا: جزیره ی ریزورت Manshausen؛ هتلی در مجمع الجزایر استیجن در ساحل نروژ شمالی. شرکت Stinessen Arkitekture AS طراحی آن را به عهده داشته است.

بهترین هتل/مهمان سرا: جزیره ی ریزورت Manshausen؛ هتلی در مجمع الجزایر استیجن در ساحل نروژ شمالی. شرکت Stinessen Arkitekture AS طراحی آن را به عهده داشته است..

بهترین مرکز تجهیزات تحقیقاتی: مدرسه ی جدید معماری در موسسه ی تکنولوژی رویال در استکهلم، سوئد. معماری آن به عهده ی Tham And Videgard Arkitekter بوده است.

 بهترین مرکز تجهیزات تحقیقاتی: مدرسه ی جدید معماری در موسسه ی تکنولوژی رویال در استکهلم، سوئد. معماری آن به عهده ی Tham And Videgard Arkitekter بوده است..

بهترین مرکز سلامتی: سونای Naman Retreat Pure Spa؛ یک مرکز درمان دوباره در دانانگ ویتنام. این سازه به دست استودیو MIA Design طراحی شده است.

بهترین مرکز سلامتی: سونای Naman Retreat Pure Spa؛ یک مرکز درمان دوباره در دانانگ ویتنام. این سازه به دست استودیو MIA Design طراحی شده است..

بهترین ساختمان مذهبی: Crematorium Hofheide؛ کوره های جسد سوزی در هولزبیک بلژیک. این طراحی توسط RCR Arquitectes  و Coussee And Goris Srchitecten انجام شده است.


بهترین ساختمان مذهبی: Crematorium Hofheide؛ کوره های جسد سوزی در هولزبیک بلژیک. این طراحی توسط RCR Arquitectes و Coussee And Goris Srchitecten انجام شده است..

بهترین خانه ی بزرگ شخصی: The Greja House؛ یک خانه ی بزرگ خانوادگی در سنگاپور که توسط Park + Associates Pte Ltd طراحی شده است.

بهترین خانه ی بزرگ شخصی: The Greja House؛ یک خانه ی بزرگ خانوادگی در سنگاپور که توسط Park + Associates Pte Ltd طراحی شده است..

بهترین رستوران: آینه ها؛ یک رستوران در استان گیفو در کشور ژاپن. یک مقصد محبوب در فصل شکوفه های گیلاس. این رستوران به دست طراحان bandesign,Ltd ایجاد شده است.

بهترین رستوران: آینه ها؛ یک رستوران در استان گیفو در کشور ژاپن. یک مقصد محبوب در فصل شکوفه های گیلاس. این رستوران به دست طراحان bandesign,Ltd ایجاد شده است..

بهترین طراحی داخلی خانه: خانه ی جری؛ یک ویلای تفریحی در ساحل Cha Am تایلند برای یک خانواده ی پر جمعیت که توسط Onion طراحی شده است.

بهترین طراحی داخلی خانه: خانه ی جری؛ یک ویلای تفریحی در ساحل Cha Am تایلند برای یک خانواده ی پر جمعیت که توسط Onion طراحی شده است..

بهترین مهد کودک: مهدکودک و پرستاری Hanazono؛ مدرسه ای در میاکوجیمای ژاپن که به منظور مقاومت در برابر طوفان ساخته شده است. این ساختمان توسط HIBINOSEKKEI + Youji no Shiro طراحی شده است.

 بهترین مهد کودک: مهدکودک و پرستاری Hanazono؛ مدرسه ای در میاکوجیمای ژاپن که به منظور مقاومت در برابر طوفان ساخته شده است. این ساختمان توسط HIBINOSEKKEI + Youji no Shiro طراحی شده است..

بهترین طرح مفهومی مسکونی: گلدن رشیو؛ یک آپارتمان چهار واحدی لوکس که در گنت بلژیک ساخته شده و طراحی آن را Govaert & Vanhoutte Architects به عهده داشته است.


بهترین طرح مفهومی مسکونی: گلدن رشیو؛ یک آپارتمان چهار واحدی لوکس که در گنت بلژیک ساخته شده و طراحی آن را Govaert & Vanhoutte Architects به عهده داشته است..

بهترین دفتر کم طبقه: دفتر ترمه؛ یک ساختمان اداری در همدان، ایران. طراحی این سازه را فرشاد مهدی زاده و احمد بتهایی به عهده داشته اند.

 بهترین دفتر کم طبقه: دفتر ترمه؛ یک ساختمان اداری در همدان، ایران. طراحی این سازه را فرشاد مهدی زاده و احمد بتهایی به عهده داشته اند..

بهترین کارخانه: شراب سازی والدمونجاس؛ یک کسب و کار خانگی در ریبرا د دوئرو؛ اسپانیا که طراحی آن را Agag+Paredes به عهده داشته است.

بهترین کارخانه: شراب سازی والدمونجاس؛ یک کسب و کار خانگی در ریبرا د دوئرو؛ اسپانیا که طراحی آن را Agag+Paredes به عهده داشته است..

بهترین ساختمان آپارتمانی: دیوار بزرگ وا؛ یک مجتمع 12 واحدی در غرب استرالیا. ساختار فرورفته ی زمین به منظور واحد های مسکونی کوتاه مدت برای فصل گله داری گاو ایجاد شده بود. این طراحی توسط Luigi Rosselli Architects انجام شده است.

 بهترین ساختمان آپارتمانی: دیوار بزرگ وا؛ یک مجتمع 12 واحدی در غرب استرالیا. ساختار فرورفته ی زمین به منظور واحد های مسکونی کوتاه مدت برای فصل گله داری گاو ایجاد شده بود. این طراحی توسط Luigi Rosselli Architects انجام شده است..

بهترین طرح مفهومی هتل: مقصد سونای زلال؛ یک هتل پایه ریزی شده در قطر. طراحی این سازه توسط Oppenheim Architecture صورت گرفته است.

بهترین طرح مفهومی هتل: مقصد سونای زلال؛ یک هتل پایه ریزی شده در قطر. طراحی این سازه توسط Oppenheim Architecture صورت گرفته است..

بهترین موزه: جزیره ی موزه ی Biesbosch؛ موزه ی هنرهای معاصر در ورکندام هلند. این سازه توسط ایتودیو Marco Vermeulen طراحی شده است.


بهترین موزه: جزیره ی موزه ی Biesbosch؛ موزه ی هنرهای معاصر در ورکندام هلند. این سازه توسط ایتودیو Marco Vermeulen طراحی شده است..

بهترین خانه ی کوچک شخصی: کابین های کوچک مدرسه ی Outward Bound؛ مجموعه ای از خوابگاه های کوچک برای محصلان در لیدویل کلرادو. طراحی این سازه به عهده ی طراحان دانشگاه کلرادو دنور و کارگاه ساختمان سازی کلرادو بوده است.

 بهترین خانه ی کوچک شخصی: کابین های کوچک مدرسه ی Outward Bound؛ مجموعه ای از خوابگاه های کوچک برای محصلان در لیدویل کلرادو. طراحی این سازه به عهده ی طراحان دانشگاه کارادو دنور و کارگاه ساختمان یازی کلرادو بوده است.

همچنین بخوانید...

10 مهر 1400 بهترین ساختمان های جهان بهترین معماری اخبار ساختمان

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...