ایران در اندونزی مسکن و آزادراه می‌سازد/ اندونزی یکی از ۱۰ بازار بزرگ ساخت و ساز دنیا

ایران در اندونزی مسکن و آزادراه می‌سازد/ اندونزی یکی از ۱۰ بازار بزرگ ساخت و ساز دنیا

به  گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران،  ولی الله محمدی سفیر کشورمان در اندونزی و باسوکی هادی مولجونو وزیر مسکن  اندونزی در این دیدار که روز جمعه انجام شد، خواستار توسعه همکاری در بخش  مسکن و شهرسازی و ساخت آزادراه شدند.

دیپلمات  ارشد کشورمان در این دیدار با اشاره به تجربه بالای ایران در ساخت  مسکن‌های ارزان‌قیمت برای قشر کم‌درآمد، آمادگی کشورمان را برای همکاری در  این بخش با اندونزی اعلام کرد.

وی  ادامه داد: با توجه به تجربه فراوان ایران در ساخت آزادراه و انجام  تحقیقات در این بخش، کشورمان آماده ساخت آزادراه دراندونزی است.

باسوکی  هادی مولجونو وزیر مسکن و امور عمومی اندونزی نیز پس از این دیدار خواستار  مذاکرات بیشتر برای استفاده از ظرفیت‌های ایران در بخش ساخت مسکن  ارزان‌قیمت و آزادراه شد.

وی گفت: یک تیم فنی با حضور کارشناسان دو کشور تشکیل می‌شود تا همکاری ایران و اندونزی در بخش ساخت مسکن و جاده‌سازی را بررسی کند.

همچنین از دیگر موضوعاتی که وزیر مسکن اندونزی مطرح کرد حضور ایران در مناقصه جاده سوماترا بود.

اندونزی  با نرخ بهره بانکی پایین و جمعیت در حال رشد و همچنین حمایت دولت از رونق  در بخش مسکن، در حال تبدیل شدن به بهترین مکان دنیا برای سرمایه‌گذاری در  بخش مسکن است.

نخستین نمایشگاه  بین‌المللی صنعت ساختمان اندونزی نیز اردیبهشت ماه امسال با مشارکت  شرکت‌های خصوصی ایران به منظور حضور بیشتر در توسعه و عمران این کشور جنوب  شرق آسیا برگزار شد.

بخش ساخت و  ساز در حال حاضر نقش مهمی در اقتصاد رو به توسعه اندونزی با ۲۵۰ میلیون  نفر جمعیت بازی کرده و پایه و اساس فیزیکی توسعه زیرساخت‌ها در این کشور را  فراهم می‌کند.

بخش ساخت و ساز  ۹ ممیز ۸۸ صدم درصد تولید ناخالص داخلی اندونزی را در سال ۲۰۱۴ به خود  اختصاص داد و در رتبه چهارم بزرگترین موقعیت توسعه اقتصادی اندونزی قرار  گرفت.

کارشناسان  پیش‌بینی کرده‌اند اندونزی تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۱۰ بازار بزرگ ساخت و ساز  جهان تبدیل می‌شود و این بازار بزرگ به حضور و تجربه شرکت‌های بین‌المللی  ساختمانی و عمرانی جهان از جمله ایران نیاز دارد. /

همچنین بخوانید...

05 مرداد 1400 اخبار مرتبط ساخت و ساز اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...