رعایت دستورالعمل ساخت و ساز در پهنه های گسلی الزامی است /سازمان نظام مهندسی موظف به پایش مستمر رعایت دستورالعمل

رعایت دستورالعمل ساخت و ساز در پهنه های گسلی الزامی است /سازمان نظام مهندسی موظف به پایش مستمر رعایت دستورالعمل

 در نامه فرزانه صادق مالواجرد، دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران خطاب به استانداران و روسای شورای برنامه‌ریزی و توسعه کلیه استان‌های کشور آمده است:

شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۹۹/۱۰/۱ پیرو تکلیف مقرر در بند "ج" مصوبه مورخ ۹۹/۷/۲۱ خود، ضوابط ساخت و ساز در پهنه های گسلی، که زیر نظر کمیته تدوین ضوابط گسلی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی تهیه و تدوین شده است را مورد بررسی قرار داد وضمن تصويب ضوابط مذکور به شرح پیوست، مقرر نمود:

۱-رعایت ملاحظات، الزامات و محدودیت‌‌های مندرج در دستورالعمل برای کلیه مراجع تهیه و تصویب طرح‌های توسعه و عمران و همچنین کلیه مراجع صدور پروانه الزامی است و ضوابط و احکام این دستورالعمل در بخش مربوط به کاربری مجاز و ضوابط احداث بنای قطعات واقع در پهنه گسلی جایگزین ضوابط طرح‌‌های توسعه و عمران ملاک عمل (در کلیه سطوح) می‌‌شود.

۲-سازمان نظام‌‌مهندسی ساختمان موظف است به نحو مقتضی و موثر رعایت دستورالعمل مذکور را توسط کلیه مهندسین طراح، مورد پایش و نظارت مستمر قرار دهد.

۳- مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی موظف است نسبت به انتشار و اطلاع رسانی عمومی این دستورالعمل در سطح جامعه حرفه‌ای اقدام کند.

همچنین بخوانید...

12 خرداد 1400 اخبار مرتبط گسل ساخت و ساز اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...