شناسنامه فنی- ملکی ساختمان ارزش افزوده برای املاک ایجاد می کند

شناسنامه فنی- ملکی ساختمان ارزش افزوده برای املاک ایجاد می کند

 سیدعلیرضا میرجعفری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی این انجمن با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه امروز این تفاهم نامه در راستای ارتقای صنعت ساختمان استان تهران به امضا می‌رسد گفت: از این پس اعضای دو نهاد و تشکل صنفی فعال در بخش ساخت و ساز و ساختمان می‌توانند از خدمات آموزشی یکدیگر بهره مند شوند و هم مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی تهران از آموزش‌های مدیریت پروژه بهره مند می‌شوند و هم اعضای این انجمن در دوره‌های عالی نظام مهندسی شرکت خواهند کرد.

وی افزود: تأخیر در پروژه ساختمانی ارغوان به عنوان یکی از ساختمان‌های متعلق به نظام مهندسی تهران نشان می‌دهد اهمیت مدیریت پروژه تا چه میزان است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران یادآور شد: ۱۲۳ هزار مهندس عضو این سازمان هستند و بسیاری از مدیران کشور در عضویت سازمان نظام مهندسی هستند.

وی اهمیت صدور شناسنامه فنی-ملکی ساختمان را یادآور شد و گفت: ما تاکید زیادی بر صدور این شناسنامه داریم و آن را هویت یک ساختمان و ملک می‌دانیم.

به گفته میرجعفری نتیجه حضور مهندسان ذی صلاح در ساخت و ساز، به صدور شناسنامه فنی ملکی منتج خواهد شد و امروز مشاوران املاک در هنگام معرفی ملک، داشتن شناسنامه فنی را جزو ویژگی‌های ملک می‌دانند و برای ساختمان، ارزش افزوده ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران خاطرنشان کرد: مردم مطمئن باشند ساختمان‌ها و واحدهای مسکونی دارای شناسنامه فنی ملکی، تحت اجرای کامل مقررات ملی ساختمان بودند.

میرجعفری گفت: صدور شناسنامه فنی ملکی ساختمان برای ساختمان‌های بالای ۱۵۰۰ متر مربع اجباری است و کمتر از آن اختیاری است.

همچنین بخوانید...

03 خرداد 1400 اخبار مرتبط سند ملک اخبار ساختمان

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...