تحقیق و تفحص از وزارت صمت به دلیل بی‌نظمی در تولید و توزیع مصالح ساختمانی کلید خورد

تحقیق و تفحص از وزارت صمت به دلیل بی‌نظمی در تولید و توزیع مصالح ساختمانی کلید خورد

محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی بازار، از تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان درباره عملکرد ضعیف وزارت صمت پیرو بی‌نظمی در تولید و توزیع مصالح ساختمانی اعم از فولاد و سیمان در کمیسیون عمران مجلس خبر داد.

وی با بیان اینکه وزرات صمت ضعف زیادی در تنظیم مصالح ساختمانی دارد، بیان داشت: عمده مشکلات در این بخش به حوزه فولاد و سیمان بازمی‌گردد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما تقریبا بیش از دوبرابر نیاز کشور سیمان تولید می‌کنیم و این جای تعجب دارد که چرا سیمان در کشور نایاب شده است؟ گفت: در پی نا به سامانی در حوزه سیمان، شاهد تعطیلی بسیاری از پروژه‌های عمرانی در کشور هستیم.

رضایی‌کوچی تصریح کرد: البته مشکلات در این بخش به نبود سیمان در کشور منتهی نشده و گرانی و احتکار سیمان هم بخشی عمده‌ای از مشکلات را شکل داده است.

وی تاکید کرد: درحال حاضر بی‌نظمی زیادی در تولید و توزیع مصالح ساختمانی از سوی وزرات صمت وجود دارد که این امر نشان می‌دهد، وزرات صمت این حوزه را رها کرده است و بازار با اراده دلالان می‌چرخد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در حال حاضر سیمان در کشور نایاب شده و قیمت فولاد هم چند برابر شده است، اظهارداشت: با این رویه چطور می‌توان امیدوار به حرکت تولید در کشور بود چراکه بخشی از امر تولید و اشتغال در کشور به حرکت پروژه‌های عمرانی بستگی دارد.

همچنین بخوانید...

05 اسفند 1399 اخبار مرتبط اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...