دکوراسیون داخلی ایرانی

دکوراسیون داخلی ایرانی

همانطور که می‌دانید تنوع سبک در معماری داخلی بسیار زیاد است. منازل ایرانی نیز سبک مخصوص به خود را دارند که معمولا با مبلمان داخلی مشخص می‌شود. به طور مثال اگر دوست دارید سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی را دنبال کنید باید از مبلمان‌های اصلی سبک ایرانی که شامل فرش ایرانی، صنایع دستی ایرانی، رنگ‌هایی که به سبک و سلیقه ایرانی‌ها نزدیک است و همچنین توجه به مواردی مانند نور و انواع گل و گیاه بسیار اهمیت دارد. 

اهمیت صنایع دستی در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

اگر به دنبال ۱۱ به سبکی سنتی هستید، پیشنهاد می‌دهیم حتما از انواع صنایع دستی ایرانی در منزل خود استفاده کنید. گلیم، انواع حصیر، پشتی و یا کوسن‌هایی با پارچه‌ها سنتی، استفاده از وسایل قدیمی مانند چراغ گرد سوز یا رومیزی‌های گلدوزی و … همگی از زیباترین انواع صنایع دستی ایرانی است که می‌توان به عنوان دکوری یا یک وسیله کاربردی از آن استفاده کرد.

اهمیت فرش در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

یکی از مهم‌ترین و در عین حال با شکوه‌ترین موارد در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی، وجود فرش دستباف ایرانی است. فرش دستباف ایرانی علاوه بر ارزش قیمتی و هنری بسیار زیادی که دارد نمادی از هنر اصیل ایرانی است. در بسیاری از منازل ایرانی نیز گلیم یا فرش دستباف ایرانی را قاب می‌گیرند و به عنوان یک اثر هنری در دکوراسیون داخلی منزل خود از آن استفاده می‌کنند.

اهمیت هنر خوشنویسی در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

شاید در نگاه اول کلمه خوشنویسی شما را یاد قلم، دوات و کاغذ بی‌اندازد اما جالب است بدانید هنر خوشنویسی در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امروزه در بسیاری از خانه‌های ایرانی و حتی در مکان‌های عمومی برای دکوراسیون دیوار داخلی از هنر خوشنویسی استفاده می‌کنند. یکی از شیک‌ترین طرح‌هایی که می‌توان برای دکوراسیون داخلی منزل ایرانی استفاده کند تزئین یک دیوار با یک بیت شعر پارسی است که با خط خوش نوشته شده است. برای طراحی خط خوش بر روی دیوار معمولا از هنر پتینه کاری استفاده می‌کنند و آن را با کمک ورق طلا تزئین می‌کنند. از طرفی وجود یک تابلو خوشنویسی نیز می‌تواند نشانه‌ای از دکوراسیون ایرانی در منزل شما باشد.

رنگ‌ در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

هیچ‌گاه از اهمیت ویژه رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی غافل نشوید. استفاده از ترکیب رنگ‌هایی که برگرفته از هنر اصیل ایرانی است می‌تواند دکوراسیون منزل شما را به سبک ایرانی نزدیک‌تر کرد. اما کدام رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی سبک ایرانی استفاده می‌شود؟یکی از قدیمی‌ترین رنگ‌هایی که می‌توان آن را به وضوح در بسیاری از گلیم و فرش‌های دستباف ایرانی دید، رنگ لعل گون یا قرمز آتشی است. همانطور که از نام این رنگ پیدا است، رنگ اصلی آن از سنگ گرانبها لعل گرفته شده است که ترکیبی از رنگ‌های گرم قرمز و نارنجی است

همچنین بخوانید...

19 مرداد 1399 دکوراسیون داخلی دکوراسیون داخلی ایرانی دکوراسیون داخلی

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...